Kuudepikkune vaikus läbi! Eurovisioni võitja Salvador Sobral paraneb eduka südamesiirdamise järel jõudsasti

 (9)
Kuudepikkune vaikus läbi! Eurovisioni võitja Salvador Sobral paraneb eduka südamesiirdamise järel jõudsasti
Foto: Karli Saul

Möödunud aastal Eurovisioni ja sadade tuhandete inimeste armastuse võitnud Salvador Sobral teatas sügisel, et taandub avalikkusest ja keskendub enda ravimisele. Nimelt vaevas Sobrali raske südamehaigus, mistap ta oli südame siirdamise ootejärjekorras. Tänaseks on Sobralil uus süda.

Salvador kinnitas üle mitme kuu esimeses intervjuus BBC-le, et tema doonorsüda töötab kui kord ja kohus. 28-aastase Salvador Sobrali elu rippus pikalt juuksekarva otsas ning tema tervis oli alla andmas. Oktoobrikuus leiti lauljale siirdamiseks sobiv elund, ent mehe tervis oli nii nõrk, et opereerimine polnud võimalik.

Pärast opereerimist avaldas Sobrali kirurg Miguel Abecasis lootust, et laulja kosub ja saab elada normaalset elu. Abecasis kirjeldas ka, et paranemine võtab kau aega ning soovitas oma patsiendile pikalt ja rahulikult kosuda.

Salvador oli BBC-le antud intervjuus rõõmsameelne. "Paranen kenasti," sõnas ta ja lisas, et loodab esineda kevadel Lissabonis toimuval Eurovisioni finaalvõistlusel. "Hoiame pöialt, et suudan maikuus esineda," oli mees elevil. Sobral mõtleb juba ka uute lugude salvestamisele ja peab plaani uueks kontserttuuriks.