KUULA | Skandaal Venemaal! Kas rasket haigust põdev vene eurolaulik ei oskagi tegelikult laulda?!

 (90)
Julia Samoilova klubis Masha
Julia Samoilova klubis MashaFoto: Ilmar Saabas

YouTube'i on lekitatud video, milles seatakse küsimärgi alla Venemaa selleaastase Eurovisioni laulukonkursi esindaja Julia Samoilova lauluoskus.

Nimelt on videos üles filmitud Julia esinemine otsesaates, kus ei kõla vokaalid sugugi mitte nii kaunilt ja puhtalt kui stuudios salvestatud versioonis.

Möödunud nädalavahetusel Moskvas toimunud ametliku Eurovisioni eelpeo päeval oli Julia Samoilova tervisliku seisundi halvenemise põhjuseks haruldane geneetiline haigus.

Just seetõttu ei suutnud lauljatar Venemaa võistlusloo "I won't break" live-esitusega hakkama saada. Otse lauldud versioon aga filmiti üles ja riputati internetiavarustesse, kus nüüd tuliselt põrutatakse, et laulja on ebaprofessionaalne ja terve riigi häbi.

"Asi on selles, et enne üritust võttis gripp Julia üle võimust," sõnab lauljatarile lähedalseisev isik. "Seetõttu nõrgenesid tema häälepaelad ja vokaalne esitus oli nõrgem." Julia on esimese astme invaliid ning lapsepõlvest pidanud liikuma ratastooliga. Samoilovale sai saatuslikuks lastehalvatuse vastu tehtud vaktsineerimine, mis läks valesti. Teistel andmetel olevat invaliidistumise põhjus peitunud geenides.

Venemaa Eurovisioni delegatsioon keeldus antud teemat kommenteerimast.

Vaata videot - mida arvad sina, kas lauljatar peab viisi või mitte?