NOSTALGIALAKS: Peagi selgub eurokunnide tänavune võistluslaul, MEENUTA rootslaste suurimaid Eurovisioni hitte läbi aegade!

 (1)
NOSTALGIALAKS: Peagi selgub eurokunnide tänavune võistluslaul, MEENUTA rootslaste suurimaid Eurovisioni hitte läbi aegade!
ABBAFoto: Scanpix

Täna õhtul on Rootsis Melodifestivalenil mõõtu võtmas 12 tugevamat, kes ihkavad pääseda Kiievisse Eurovisioni lavalaudadele. Tegemist on tõepoolest tugevate euromaadlejatega, sest kuigi pole tänavune võistluslaul veel selgunud, ennustavad välismaised targad rootslastele juba kõrget kohta lauluvõistluse lõpparvestuses!

Võttes mütsi maha läbi aegade ühe kõige tugevama Eurovisioni lauluriigi ees, oleks paslik meenutada vägevamaid Rootsi võistluslaule läbi aegade.

ABBA - Waterloo

1974. aastal Eurovisionilt võidukarika koju viinud Rootsi menubändi ABBA meistriteosest "Waterloo" sai läbi aegade üks edukamaid singleid. Ühtlasi on tegu ainsaga mõnest lauluvõistluse võitjast, kelle edu Eurovisionil läkitas neid popmaailma tippu ning tagas ülemaailmse edu. ABBA tõi Rootsile ühtlasi ka ajaloo esimese võidu.

Herreys - Diggi-loo diggi-ley

1984. aastal panid võistluse kinni vendadest koosnev trio. Press tituleeris need silutud poisid humoorikalt "tantsivateks deodorantideks", mis on saatnud ansamblit kodumaal läbi terve karjääri. Loost sai eurofännide seas suur lemmik ja on selleks kuni tänaseni.
Seotud lood:

Carola - Fångad av en stormvind

1991. aastal sai võidurõõmu maitsta nooruke laulja-laulukirjutaja Carola Häggkvist. Laulu eriline Euroopasisene edu ei tabanud ning on ka paadunud fännide jaoks mattunud suures osas unustuste hõlma.

Charlotte Nilsson - Take me to your heaven

Charlotte Nilsson pääses Rootsi Eurovisioni eelvoorus Melodifestivalenil rahvusvahelisele lauluvõistlusel algselt laulu emakeelse versiooniga "Tusen och en natt", mille lihvimise järel tõlgiti teos ingliskeelseks. 1999. aasta Eurovisioni võidu järel tõusis laul ka paljudesse Euroopa edetabelitesse. Paljude arust meelest oli tolle hiti puhul tegemist ka tuletisega Rootsi esimesest võidulaulust "Waterloo", mis kõlas nende jaoks liiga sarnaselt.

Loreen - Euphoria

2012. aastal tõi võidu Rootsile lauljatar Loreen, mis köitis vaatajaid vägeva lavashow ja koreograafiaga. Laul kiideti koheselt heaks ka terava kõrvaga muusikakriitikute poolt ning seda saatis ka Euroopa edetabelites märkimisväärne edu.

Måns Zelmerlöw - Heroes

2015. aastal võitis lisaks lauluvõistlusele ka neidude südamed noormees, kelle etteastet on püüdnud matkida ka mitmed edaspidised osavõtjad. Laul jõudis Euroopa muusikaedetabelite tippu ning ka tänavuse Eesti Laulu finaalkontserdi kuulajate-vaatajate ette, mil Zelmerlöw tõi hiti meile täitsa koju kätte!