Põnev! Juhan Paadam ennustas, kes pääseb täna finaali: Eurovisioni päikese all on kõik võimalik!

 (41)
Juhan Paadam
Juhan PaadamFoto: Priit Simson

Pikaaegne Eurolaulu peaprodutsent Juhan Paadam töötas läbi kõik sel nädalal Portugalis üles astuvate riikide laulud ning valis välja tõenäolisemad Eurovisioni finaalipääsejad.

Paadami sõnul on 43 riigi esindused kogunenud Portugali, et valida 2018. aasta Euroopa laul. “Lootused on kõrged ning on selge, et Eestit peetakse selles igakevadises kirgede tormis üheks favoriidiks,” märkis Paadam.

“Me teame, et edu Eurovisioni lauluvõistlusel saavutab number, mis eristub, jääb meelde, mahub vaatajate ja ekspertide meeltesse ning südametesse. Kõigi vajalike tingimuste tervikuks sulandumise korral sünnib vaatajaid ja tegijaid rõõmustav tulemus,” selgitas Paadam, kes valis sisetunde järgi välja viis potentsiaalseimat edasipääsejat: Iisrael, Bulgaaria, Tšehhi, Kreeka ja loomulikult Eesti.

“Pakutud valikusse võivad aga sekkuda ka Belgia, Küpros, Austria ja nii mõnigi teine osavõtja. Mul on kombeks öelda, et Eurovisioni päikese all on kõik võimalik,” ütles Paadam.

“Teisest poolfinaalist saadaksin edasi finaali Rootsi, Austraalia, Norra, Hollandi ning kas Ukraina, Taani või Poola lood,” loetles Paadam, kelle sõnul ootavad traditsiooniliselt edasipääsejaid finaalis ees korraldajamaa Portugali ning Prantsusmaa, Suurbritannia, Saksamaa, Itaalia ja Hispaania artistid.

Kui hetkeseisuga paigutub Elina Nechayeva „La Forza“ finaalis ennustusportaali OlyBet koefitsientide järgi koguni teisele kohale ning eestlastel on põhjust olla lootusrikkad, siis meenutab Paadam, et Eurovisionil on kindel see, et miski pole kindel. “Tulemuse otsustab suuresti esitus laval ja ekraanil, siin ja praegu.”