PUBLIKU VIDEO: Tervise tõttu proovidest puudunud Portugali võidusoosik Salvador Sobral saabus lõpuks Kiievisse: sain just aru, et jäin vist veidi hiljaks, jah!

 (2)

Portugali laulja Salvador Sobral saabus Eurovisioni avatseremoonia punasele vaibale paraja hilinemisega – tervisehädade tõttu mõlemast esimesest proovist ilma jäänud jazzlaulja maabus Kiievis napilt enne pidu, olles läbi elanud väikese lennudraama.

Oma õe kirjutatud ning tänavuse konkursi üheks võidufavoriidiks peetavat lugu "Amor pelos dois" ("Armastan kahe eest") esitava artisti jaoks on lauluvõistlusele püstitatud suisa eraldi lava, et kaunist ja lihtsat ballaadi esitava Sobrali karisma tema haaravas lihtsuses maksimaalselt välja mängida. Muusikut asendas kaameraproovides tema õde Luisa, kellele vend interneti teel kaasa elas.

Salvador Sobrali tervise ümber on viimastel päevadel olnud palju kuuldusi – kostis ka jutte, et noormehe tervis on sedavõrd kriitiline, et kogu etteaste on küsimärgi all. Nagu näha, see päris nii siiski pole. Küll aga on teada, et 27-aastane andekas muusik kannatab songade all, mida ta ükslugu peab opereerimas käima.

Ääremärkusena olgu öeldud, et Publiku reporter ei suutnud oma vaimustust Portugali artistist kuidagi tagasi hoida. Kui tahad teada, miks, siis vaata Portugali väga erilist esinduslugu Kiievi Eurovisionil: