Tüli jätkub! Iisraeli lennufirmalt ebamugava üllatuse saanud Islandi eurotiim haub kättemaksu

 (20)
Oranž vaip ja Eurovisiooni avamine
Oranž vaip ja Eurovisiooni avamineFoto: Jaanus Lensment

Eurovisioni finaali üks skandaalsemaid momente oli see, kui Islandit esindanud bänd Hatari võttis kümnete miljonite televaatajate ees välja Palestiina lipud. Poliitiline žest ei meeldinud aga kohalikele iisraellastele ning riiklik lennufirma El Al maksis muusikutele ka kätte, kuid arvatavasti saavad viimasena naerda hoopis islandlased.

Nimelt otsustasid lennufirma töötajad muuta muusikute tagasireisi võimalikult ebamugavaks. Hatari liikmed pidid istuma erinevates ridades ning keskmistel kohtadel kahe võõra vahel. Oma vembuga uhkustasid ametnikud Facebookis ning seetõttu sai maailmameedia ka sellest teada.

Nüüd hoiatas bändi esindaja Felix Berggson, et arvatavasti tehakse El Ali ja istekohti muutnud ametnike vastu ametlik kaebus. "Selline käitumine on häiriv," sõnas Berggson, kes hoiatas ka IcelandAir'i, sest nende kaudu osteti kodusõidu piletid.

Ka Hatari trummar Einar Steffanson reageeris El Ali käitumisele Instagramis, kus ta jagas lennufirma töötajate Facebooki postitust, kus nad kättemaksust uhkustasid. "Aitäh, El Al "erikohtlemise" eest," seisab postituse all.