VAATA ja MEENUTA: Eurolava tõeline veteran! Kaire Vilgats sõidab Eurovisioni lauluvõistlusele lõõritama juba viiendat korda


VAATA ja MEENUTA: Eurolava tõeline veteran! Kaire Vilgats sõidab Eurovisioni lauluvõistlusele lõõritama juba viiendat korda
Fotokollaaž: Delfi

Koit Toome ja Laura Põldvere lähevad tänavu juba teist korda Eurovisionile, ent kõige rohkem hiigelvõistlusel osalenud Eesti laulja on hoopis Kaire Vilgats. Kui Dagmar Oja on eurolaval käinud neli ja Marilin Kongo kolm korda, siis Eesti kõige kuulsamal taustalauljal Kaire Vilgatsil on Eurovisionile asja olnud suisa viiel korral.

Foto: Albert Truuväärt, Õhtuleht

Aastal 2000 sõitis Kaire Stockholmi Eestit esindama koos Eda-Ines Ettiga. "Once in a Lifetime" oli võistluse eel nii fännide kui ka kihlveokontorite edetabelites suureks favoriidiks, kuid rahvas andis esikoha Taani loole "Fly on the Wings of Love", mida esitas Olsen Brothers. Eda-Ines jäi neljandaks.


Foto: Karin Kaljuläte
Seotud lood:

Kaks aastat hiljem laenas Vilgats oma vokaali aga hoopis Tallinnas toimunud Eurovisionil esinenud Malta lauljannale Ira Loscole, kelle lugu "7th Wonder" pälvis napilt teise koha.


Foto: Andres Putting

2014. aastal osales Kaire Vilgats Kopenhaagenis toimunud Eurovisioni 1. poolfinaalis Tanja esitatud laulu "Amazing" taustalauljana, ent finaal laul ei pääsenud.


Foto: Andres Putting

Mullu oli Kaire ka looga "Play" Stockholmi sõitnud Jüri Pootsmanni taustalaulja. 61. Eurovisioni lauluvõistlusel nad finaali ei pääsenud, jäädes 1. poolfinaalis viimasele, 18. kohale.


Foto: Karli Saul

Tänavu osaleb Kaire taas euromöllus ning laulab Kiievis toimuval Eurovisionil taustvokaali Koit Toome ja Laura Põldvere esitatud palale "Verona".