APRILLIBLOGI | Naljapäeva teateid meilt ja mujalt: algas Tallinn-Helsingi tunneli ehitus ja ilma saab edaspidi tellida!

 (22)
Jagage oma aprillinalju vihje@delfi.ee!
APRILLIBLOGI | Naljapäeva teateid meilt ja mujalt: algas Tallinn-Helsingi tunneli ehitus ja ilma saab edaspidi tellida!
Foto: Pressimaterjalid

Kätte on jõudnud taas 1. aprill ehk rahvusvaheline naljapäev. Täna tuleb olla eriti skeptiline ja ettevaatlik kõige suhtes, mis Teile täna räägitakse. Kuid olge mureta: Kroonika kogub kokku kõik parimad aprillinaljad, mis täna internetis ringlevad.

Jagage ka oma 1. aprilliga seotud nalju ja muljeid aadressil vihje@delfi.ee.

1. aprill 2019
https://www.facebook.com/madeinbaltics/photos/a.181240052562731/308963033123765/?type=3&theater
Sõbrad TV3st said hakkama eriti lõbusate videotega! https://kroonika.delfi.ee/news/kino/tv3-videod-mida-sai-vaprate-ja-ilusate-brooke-teada-samaan-evaldi-ennustuse-kohta-ning-palju-muud-naljakat?id=85781671
https://www.instagram.com/p/BvtDi6Mjhmb/
Tallinna Linnatranspordi AS avalikustas plaani, alustada viivitamatult Tallinn-Helsingi tunneli rajamist. Tallinna Linnatranspordi AS-i juhatuse esimehe Deniss Boroditši sõnul on tunneli ehitus osa ettevõtte strateegiast, mis näeb ette laienemist Helsingi ühistransporditurule. „Oleme juba pikemalt kavandanud tegevuse alustamist naaberriikide pealinnades. Tänu Helsingi tunnelile saame alustada teenuse pakkumist põhjanaabrite juures, mis avab uued võimalused ettevõtte viimiseks maailma suurimate ühistranspordiettevõtete hulka,“ selgitas Boroditš. Juhatuse esimehe sõnul on tunneli rajamine tänu kodumaiste innovaatiliste tehniliste lahenduste kasutamisele seniräägitust märgatavalt odavam ja kiirem. „Kuni Vesterbacka ja teised tunnelirajamise entusiastid oma plaanidest kõnelesid, tegime meie tööd. Tänaseks on ettevalmistused tunneli rajamiseks lõppenud ning alustame puurimisega, mis meie arvestuste kohaselt ei tohiks kesta kauem kui jaanipäevani. Rööpad paneme maha mardipäevaks ja jõulu esimesel pühal saavad soovijad trammiga põhjanaabrite juurde külla sõita,“ lubas Boroditš. Tallinna Linnatransport kasutab tunneli rajamisel ettevõtte enda asjatundjate ning mitme idufirma koostöös loodud nanoäppi, mis võimaldab kuludes kümnekordset kokkuhoidu. Vajadus välismaise kapitali kaasamiseks puudub, kuna kogu projekti rahastavad kohalikud hoiu-laenuühistud. Kui seni on Tallinn-Helsingi tunnelit planeeritud lõuna-põhjasuunalisena, siis käikuminevas projektis kulgeb tunnel edelast kirdesse, mis hõlbustab merepõhja läbistamist veelgi. Tunnel algab Tallinna Linnatranspordi Kopli depoost, kulgeb sealt Naissaarele, kuhu tuleb vahepeatus ning lõppeb Esplanaadil kohvik Strindbergi vastas. Tallinna ja Helsingi elanikud sõidavad tunnelis tasuta. Pildil Tallinn-Helsingi trammi prototüüp.
Premia esitles naljapäeval uut „Lumehelbekese“ jäätist Eesti suurim jäätisetootja Premia esitles täna uut jäätist „Lumehelbeke“, mis jõuab poelettidele alates sellest nädalast. Jäätisest sai inspiratsiooni ka kirjanik Mart Juur, kellel valmis temaatiline lühikogumik „Lumehelbekeste välimääraja“. Pildigalerii: https://www.louder.ee/gallery/galerii/lumehelbeke Ehkki esitlemine toimus naljapäeval 1. aprillil, ei ole tegemist pelgalt naljaga ja jäätis saabub tõepoolest kauplustesse müügile. „Lumehelbeke“ on eriti maitsev eestimaine koorejäätis vahvlitopsis, mis on pakendatud vaimukate illustratsioonidega pakendisse. Kokku on valikus 8 erineva pildi ja sõnumiga jäätisepakendit, näiteks „Harilik Põhja-Tallinna helbeke“, start-up’ides elutsev „Nutihelbeke“, lennupiletite hinnatõusu tõttu ohustatud „Rändhelves“ ja suviseid vabaõhuüritusi väisav „Positiivushelbeke“. „Igaühes meist on natuke lumehelbekest ja me kõik väärime oma jäätist,“ selgitas tutvustusel Premia turundusjuht Lauri Talve, miks uue jäätise nimevalikul otsustati just „Lumehelbekese“ kasuks. „Kui keegi nüüd väga ei solvu uue jäätise peale, siis järgmised jäätisepartiid toodame juba järgmiste vaimukate illustratsioonidega“. Jäätise esitlusel Rahva Raamatu uues restoran-kaupluses Telliskivi loomelinnakus astus üles ka kirjanik Mart Juur, kellel valmis jäätisest inspiratsiooni saades eksklusiivne lühikogumik „Lumehelbekeste välimääraja“. „Kui kunagi andis Enn Vetemaa välja „Eesti näkiliste välimääraja“, siis nüüd üle 30 aasta hiljem on näkkidest hoopis olulisemad Lumehelbekesed,“ sõnas Mart Juur, kes täheldas raamatusse üles Eesti kõige levinumad Lumehelbekeste liigid, keda on ringi liikudes kohanud. Raamatusse on jäetud ka mõned tühjad lehed, kuhu huvilised saavad märkida uusi Lumehelbekeste isendeid. Mart Juure „Lumehelbekeste välimääraja“ ilmus piiratud tiraažis eksklusiivselt vaid jäätise esitlusürituseks, edasi tegutsevad raamatu tegelased Premia „Lumehelbekese“ jäätisepakenditel. Vaimukate joonistuste autor on AW Stuff koosseisus tegutsevad andekad kunstnikud Liisa Kruusmägi ja Janno Pikkat.
Kena kasukaga rott tänasest menüüs! https://www.facebook.com/noodleboxtallinn/photos/a.612638048860937/1243704459087623/?type=3&theater
https://www.facebook.com/tallinnavarjupaik/photos/a.1596022100708770/2146269895683985/?type=3&theater
https://kinoveeb.delfi.ee/uudised/algasid-legendaarse-eesti-lastefilmi-jarje-nukitsamees-2-tagasi-metsa-votted?id=85778345
Albertti: https://www.facebook.com/Korvekula/photos/a.1065975043455270/2360828137303281/?type=3&theater
https://kinoveeb.delfi.ee/uudised/forum-cinemas-ja-reval-sport-loid-kaed-uue-kinokonseptsiooni-loomiseks?id=85778023&fbclid=IwAR3UoaNeJcI7pwNWHzDxKAsQrmjlBvUs-_88WSflmFK201gNGjOc6Eic47g
https://www.facebook.com/tallinnakalev/posts/1919857531459249#w=500
https://www.facebook.com/laaneharjuvald/posts/2121666334588062#w=500
https://www.facebook.com/Ilulaegas/posts/1946938115435295#w=500
Hiiumaa vald avab Tallinn–Kärdla praamiliini  Hiiumaa vald avab kuu lõpus Tallinn–Kärdla praamiliini, mis hakkab toetama riigi opereeritavat Rohuküla–Heltermaa parvlaevaliini suvisel tipphooajal, mil inimeste vool Hiiumaale on erakordne.  Sihtasutuse Hiiumaa sadamad juhataja Sven Kriggulson ütles, et Hiiumaa sadamatel on pikaajaline visioon liinivedude käivitamiseks. “Kohe alustame süvendustöödega, et võtta Kärdlas vastu kuni kuuemeetrise süvisega parvalaevu,” sõnas Kriggulson. “Ehitame ka LNG-terminali, mis hakkab ühtlasi teenindama ka Tallinn–Stockholm liini laevu.” Seega saab edaspidi otse Kärdlasse ka Stockholmist.  Kärdla osavallavanem Lauri Preimann ütles, et teda rõõmustab eriti, et Tallinn–Kärdla praamiliin töötab ainult ühtepidi, Tallinnast–Kärdlasse: “Võtame avasüli vastu kõik uued vallakodanikud!”  Tallinn–Kärdla praamiliini hakkab opereerima munitsipaalettevõte Emmaste Kommunaal. Uued kiired parvlaevad projekteeritakse Norras. Sõit kestab poolteist tundi ja hiidlastele on pilet tasuta.  
https://www.facebook.com/Helsinginpoliisilaitos/posts/2134278856653637#w=500
Soome politseinikud viskavad ka nalja ning seda ka kaudselt eestlaste üle. Nimelt postitati Helsingi politsei Facebooki lehele teade, et nemad on soetanud endale Eestist narkokoera asemel hoopis harkohobuse, kes suudab tänu haistamisele tabada narkomuulasid.  
Forum Cinemas ja Reval Sport lõid käed uue kinokonseptsiooni loomiseksForum Cinemas kinokett ja Reval Sport spordiklubi sõlmisid koostöölepingu uue kontseptsiooniga kinosaalide loomiseks, mis ühendaks endas kino meelelahutuse ning spordiklubi treeningud.„Selline spordiklubi ja kino sümbioos on tegelikult täiesti loogiline järgmine samm, sest kõikides spordiklubides on nagunii juba seintel telerid ja jooksulintide ees ekraanid ning ka kinokülastajad hindavad üha rohkem tervislikkust näiteks kinos pakutavate snäkkide osas,“ selgitas Forum Cinemas turundusjuht Katre Kärner. „Meie loodav tervisekino viiks lihtsalt kogu asja uuele tasemele – terve seina suurused ekraanid, kinole vastav helisüsteem, 3D filmid jne.“Uue kontseptsiooniga tervisekino eesmärk ongi ühendada tervislikud eluviisid ja meelelahutus ning samas hoida sellega ka inimeste aega kokku. „Ühe korraliku trennisessiooni jooksul saab ilusti ära vaadata mõne lühema filmi või isegi dokumentaali. Pealegi oleks see just heaks motivatsiooniks trenni teha, sest siis on treeningu pikkus kindlalt paigas,“ märkis Reval Sport turundus- ja müügijuht Helen Partasjuk-Sootla.Partasjuk-Sootla lisas, et näiteks mõned näidatavad filmid jagatakse osadeks nii, et nädala jooksul saab inimene oma trennisessioonide käigus terve filmi ära vaadata. „See annab ka motivatsiooni trenne mitte vahele jätta, sest muidu jääb osa filmist nägemata.“Forum Cinemas turundusjuht Katre Kärner märkis, et täpseid plaane hakatakse nüüd ühiselt spordiklubiga looma, kuid esmase kava järgi luuakse mitu kinosaali, kus sees erinev trennivarustus. „Spinningusaal, tavalise jõusaalivarustusega saal, grupitrennide saal jooga jaoks, sest jooga ajal on ju eriti mugav mingit toredat filmi vaadata, ning kaalumisel on isegi basseini ja kinolina ühendamine. Üksluiseid basseini kahhelplaate on ju igav vaadata, aga kui samal ajal saaks vaadata ka filmi, siis oleks trenn ju märksa põnevam. Seejuures saame pakkuda kohe ka 3D ujumisprille,“ lausus Kärner.  
Nali: PRESSITEADE 01.04.2019   Eesti Keele Instituudi õigekirjanõukogu on võtnud vastu järgmise otsuse. Seoses sellega, et häälikud õ ja ö ei ole eesti keeles fonoloogilises opositsioonis, antakse alates tänasest õ ja ö kasutamine eesti keeles vabaks. Nii lõpeks ka saarlaste pikaajaline diskrimineerimine ja sildistamine. Fonoloogilise opositsiooni puudumine tähendab, et õ ja ö ei moodusta minimaalpaare – nad ei ole distinktiivsed ehk sõna tähendusi eristavad. Näiteks ei ole eritähenduslikud sõnad köök ja kõõk, küll aga köök ja kook. Kahjuks ei jöutud uut reeglit kajastada 2018. aasta öigekeelsussönaraamatus (ÖS), kuid tänavuse eesti keele riigieksami tõõdes loetakse öigeks juba mölemad variandid. Öigekirjanöukogu kaalub ka edasist vokaalide lihtsustamist. Näiteks vöiks edaspidi eesti keeles piirduda ühe vokaaliga, nöö möötöks kööl vöölgö löhtsömöks.
Perearstid koolitavad järelkasvu juba maast madalastEesti perearstid otsustasid perearstide puudusega jõulisemalt võitlema hakata ning käiku lasta ekstreemsed vahendid: alates 1. aprillist alustavad perearstikeskustes seniste töötajate kõrval praktiseerimist lapsed, kes omandavad oskused töö käigus.Eesti Perearstide Seltsi juhatuse liikme perearst Karmen Jolleri sõnul tehti perearstidele mitmeid ettepanekuid töökoormuse vähendamiseks. Arstide asemel olid valikus nii kohaliku käsitööna valmistatud kratid kui ka tehisintellekt. Lõplik valik langes hoopis lastele.„Lapsed on siirad ning empaatilised, mis meedikute töös äärmiselt oluline. Samuti õpitakse ja harjutatakse õiged töövõtted kohe algusest peale sisse,“ selgitas Joller.Minister Riina Sikkut tunnustab perearstide algatust: „Väga tore, kui noored saavad varakult ameti selgeks. Teen ka ettepaneku, et piirkondades, kus on puudu lasteaiakohtadest, asuvad pereõe ametisse lasteaialapsed.“ Arusaadavalt mõjutab otsus perearstipraksiste lahtiolekuaegu, seega on edaspidi kella 13-15 vahel paus lõunauinakuks. Ministri määrusega kehtestatakse piirang, et ühe perearsti nimistu juurde võib võtta appi kuni 3 last, et haridusasutused päris tühjaks ei jääks.„Lahendus on innovaatiline, kiidame algatuse tegijaid,“ sõnas Eesti Õdede Liidu asepresident Gerli Liivet. „Täiskasvanud patsientidele paneme siinkohal aga südamele, et enne visiidile minemist tutvuksid nad slängi sõnadega ja emotikonide tähendustega. Siis on arsti ja patsiendi teineteise mõistmine parem. Samas võib võtta visiidile kaasa ka oma lapse, kes siis vajadusel tõlgib.“Perearstide mõtet toetavad ka haigekassa ning terviseamet. Terviseameti peadirektor Merike Jürilo sõnul aitab laste kaasamine perearstikeskuste tegevusse tagada nii perearstide juurdekasvu kaugemas tulevikus kui lahendada erinevaid probleeme juba ka lähitulevikus. „Kaks-kolm aastat perearstikeskuses praktiseerinud teismeline suudab vajadusel kergemaid protseduure ka perearsti järelevalveta läbi viia. Seega võiks 16-aastaseks saanud noorukeid rakendada juba perearstide ajutiste asendajatena,“ ütles Jürilo, kelle sõnul aitab uus lähenemine terviseameti hinnangul kokku hoida raha ka arstide väljaõppe pealt. „Tulevikus võib kõne alla tulla ka Tartu ülikooli arstiteaduskonna põhiõppe sulgemine.“Haigekassa tervitab perearstide algatust ning alustab pilootprojektiga, et välja töötada uus perearsti motivatsioonipakett koos nutilahendustega noortele spetsialistidele. Pilooti rahastatakse innovatsioonifondist.Infot värske tööjõu kohta jõuab 1. aprillil Eesti Perearstide Seltsi Facebooki lehele.
https://www.facebook.com/ratsaliit/posts/2041242645972936#w=500
Tallinna Linnatranspordi AS ehitab Helsingi tunneliTallinna Linnatranspordi AS avalikustas plaani, alustada viivitamatult Tallinn-Helsingi tunneli rajamist.Tallinna Linnatranspordi AS-i juhatuse esimehe Deniss Boroditši sõnul on tunneli ehitus osa ettevõtte strateegiast, mis näeb ette laienemist Helsingi ühistransporditurule. „Oleme juba pikemalt kavandanud tegevuse alustamist naaberriikide pealinnades. Tänu Helsingi tunnelile saame alustada teenuse pakkumist põhjanaabrite juures, mis avab uued võimalused ettevõtte viimiseks maailma suurimate ühistranspordiettevõtete hulka,“ selgitas Boroditš.Juhatuse esimehe sõnul on tunneli rajamine tänu kodumaiste innovaatiliste tehniliste lahenduste kasutamisele seniräägitust märgatavalt odavam ja kiirem. „Kuni Vesterbacka ja teised tunnelirajamise entusiastid oma plaanidest kõnelesid, tegime meie tööd. Tänaseks on ettevalmistused tunneli rajamiseks lõppenud ning alustame puurimisega, mis meie arvestuste kohaselt ei tohiks kesta kauem kui jaanipäevani. Rööpad paneme maha mardipäevaks ja jõulu esimesel pühal saavad soovijad trammiga põhjanaabrite juurde külla sõita,“ lubas Boroditš.Tallinna Linnatransport kasutab tunneli rajamisel ettevõtte enda asjatundjate ning mitme idufirma koostöös loodud nanoäppi, mis võimaldab kuludes kümnekordset kokkuhoidu. Vajadus välismaise kapitali kaasamiseks puudub, kuna kogu projekti rahastavad kohalikud hoiu-laenuühistud.Kui seni on Tallinn-Helsingi tunnelit planeeritud lõuna-põhjasuunalisena, siis käikuminevas projektis kulgeb tunnel edelast kirdesse, mis hõlbustab merepõhja läbistamist veelgi. Tunnel algab Tallinna Linnatranspordi Kopli depoost, kulgeb sealt Naissaarele, kuhu tuleb vahepeatus ning lõppeb Esplanaadil kohvik Strindbergi vastas. Tallinna ja Helsingi elanikud sõidavad tunnelis tasuta.Pildil Tallinn-Helsingi trammi prototüüp.
Välisministeerium võtab tööle stressikoeraVälisministeerium kuulutab välja konkursi stressikoera ametikohale, kelle eesmärgiks saab olema diplomaatide stressi leevendamine, ärksameelsuse tundide läbiviimine ja töötajate hommikune tervitamine.„Diplomaatide töö on tänapäeva julgeolekuolukorras väga stressirohke ning soovime pakkuda meie töötajatele igapäevaselt turvalist ja positiivset töökeskkonda,“ sõnas välisministeeriumi kantsler Rainer Saks. Kantsleri sõnul on neljajalgne sõber just see, mida asutus hetkel enim vajab. Eduka kandidaadi omadusteks on head sotsiaalsed oskused, positiivne suhtumine, hea pingetaluvus ja huvi välismaalaste vastu. Stressikoeral tuleb abistada diplomaate ka mõningate ülesannete täitmisel. Nende hulka kuulub suursaadikute tervitamine, nootide viimine saatkondadesse, meedias esinemine ja juhtkonna koosolekutel aru andmine.Edukaks osutunud kandidaadile pakub välisministeerium võimalust kasutada oma ruume statsionaarse elukohana ning pakub omalt poolt ka toitlustust. Avalikkus saab stressikoeraga tutvuda välisministeeriumi avatud uste päeval, mis on planeeritud 9. maiks. 
Tartu vangid said uued lemmikud! https://www.facebook.com/TartuVangla/photos/a.395629800836833/765971257136017/?type=3&theater
Ilmateenistusest saab nüd sobiva ilma tellida! Riigi Ilmateenistus saab kevadel 100 aastaseks ning läbi aegade oleme püüelnud oma tegemistes professionaalsuse ning täpsuse poole. Oleme arendamas üha uusi teenuseid ning järgmisel talvel soovime tulla välja esimese pilootprojektiga. Nii pakumegi esimest korda ajaloos võimalust tellida omale ilma! Kuna tegemist on vaieldamatult keeruka ning mahuka projektiga, siis alustame väiksematest elementidest ning saadud kogemuste najal on meie eesmärgiks üha paremaid teenuseid Eesti inimestele pakkuda. https://www.ilmateenistus.ee/ilmateenistus/lume-tellimus/?fbclid=IwAR2YfkBbBzwrodE7GpOo11Gnl2lvWkVQd-ZhiwnA68NybMKFmVHkgbMj8dQ
Seda äppi rahaks küll! https://www.facebook.com/Koertekeskus.ee/photos/a.197737226931614/2304292249609424/?type=3&theater¬if_t=page_post_reaction¬if_id=1554102495863662
Korterid teletorni VAID 10 000 eurot ruutmeeter! Meil on hea meel teatada, et alates 1. aprillist algab eelbroneerimine Tallinna teletorni rajatavatesse luksuslikesse mikrokorteritesse, mille müügiga hakkab tegelema Marknor Kinnisvara. „314 meetri kõrgusesse teletorni korterite rajamisel sai objekti arendaja inspiratsiooni Tartus asuvast Tigutornist, mis mõistagi jääb oma 23 korrusega atraktiivsuselt Tallinna teletornile mäekõrguselt alla,“ ütles Marknor Kinnisvara maakler Karin Soome. Uuenduste käigus muudetakse Teletorni restoran atraktiivseks spordiklubiks ning esimese korruse fuajeesse on kavandatakse miniloomaaeda, et korteriomanikud saaksid vabal ajal närvide rahustamiseks kaelkirjakuid silitada ning üheskoos hüäänidega jalutuskäike korraldada. Teletorni viimaselt korruselt pealinnale lummavat vaadet pakkuvate korterite ruutmeetrihinna kujundamisel on eeskuju võetud New Yorki kolleegidelt ja selleks on umbes 10 000 eurot. Seega saab odavaima, circa 16 ruutmeetrise mikrokorteri Teletornis kätte umbes 160 000 euroga. Kortermaja arendaja sõnul on peatselt plaanis luua samasuguse kontseptsiooni alusel mikrokorterid ka Lõuna-Eestisse Munamäe vaatetorni.
EFTA 2019 võtab eeskuju Oscarite galast, Niinemets vallandatud Juba täna jagatakse välja kolmandad Eesti filmi- ja teleauhinnad ja tegemist on ajaloolise aastaga. Nii nagu EFTA-sid on hellitavalt kutsutud Eesti Oscariteks, otsustaski Eesti Filmi Instituut võtta eeskuju tänavusest Oscari galast, mis tähendab, et EFTA 2019 toimub ilma õhtujuhita. Tõnis Niinemetsa vallandamisel on mitmeid põhjuseid, neist tähtsaimana toob Eesti Filmi Instituut esile asjaolu, et soovitakse olla edaspidi üha rohkem Oscarite galale sarnane. Kuid korraldajad rahustavad publikut ja televaatajaid, et kindlasti on sellegipoolest päris palju, mida vaadata. Lubatud on kuulsaid auhindade üleandjaid, veel kuulsamaid võitjad ning naljakaid vaheklippe. Samuti läheb täna hommikul tehtud otsus Niinemetsast loobuda kokku ERR-i tulevikustrateegiaga asendada üha enam inimtööjõudu tehnoloogiliste uuendustega. Arvestades, et õhtujuhi roll on sellise ürituse juures marginaalne, on korraldajad lubanud, et suurt kahju ei sünni.
Iga uus on unustatud vana. Elron lubab skandinaavia sisekujundusestinspireeritud uusi vaguneid: https://www.facebook.com/ElronEesti/photos/a.200388060140763/1139456666233893/?type=3&theater
Lõunakeskus teatab, et laieneb ja avab ka lõbustuspargi: https://www.facebook.com/lounakeskus/photos/a.201401726637/10156813534976638/?type=3&theater
Kas tõesti hakkab kohtinguäpp Tinder inimeste tegelikku pikkust paljastama? Tundub, et tegemist polegi aprillinaljaga, sest Tinderi blogi on uudise avalikustanud juba reedel! https://blog.gotinder.com/introducing-height-verification/
Oswald Kõrsani: 1 tund Kasutaja Seisame Eesti eest foto. Seisame Eesti eest 1 tund Kaja Kallas teatas eile hilisõhtul Reformierakonna peakorteris ajakirjanikele, et kui tema saab Jüri Ratase asemel teha valitsuse, siis ta annab riigile tagasi ta isa Siim Kallase poolt varastatud 10 ja rohkem miljonit eurot (kokku 49 miljonit) ning tasub ka nende hoidmise eest intressi summas 227 miljonit eurot. Ta lisas, et raha on ta nõus kohe peale peaministri ametivande andmist kasvõi isiklikult mustas kilekotis kohale tooma. Ajakirjanikud olid väga üllatunud ja presidendi kantseleist teatati, et president Kersti Kaljulaid seda teemat ei kommenteeri ja võtab paariks päevaks puhkuse. Siseminister Katri Raik aga teatas, et see teade tekitab temas hirmu ja läks aluspükse vahetama. Kümme minutit hiljem teatas Siim Kallas ajakirjanikele, et Kaja ei ole tegelikult tema tütar, vaid kasutütar ja mingit raha ta tema käest ei saa. Samas vihjas ta, et nooruses abiellus ta vaid selleks, et komparteilasena varjata omasooiharust ja samas deklareeris uhkusega, et noorukieast alates on ta olnud gei. Kaja Kallase tegelikuks isaks olevat Siimu sõnul tegelikult Edgar Savisaar. Kaja Kalla teatas seepeale, et kättemaksuks oma võõrasisale Siimule astub ta lähipäevil EKRE-sse. Ajakirjanikud ei uskunud oma kõrvu ja enamus neist siirdus lähimatesse Tallinna baaridesse informatsiooni seedima. 2
Lillepi park kujundatakse ümber luksuslikuks Lillepi residentsi elamurajooniksMöödunud nädal võttis Pirita Linnaosa Valitsus vastu otsuse muuta Lillepi park luksuslikuks elamurajooniks.Arengustööde käigus plaanitakse rajada 4 korterelamut, kus on kokku 200 korterit. “Kõige väiksem korter on 2-toaline ja 43 m2 ning maksab 130 000 eurot. Suurim korter on 6-toaline ja 125 m2 ning maksab 750 000 eurot. Sellest korterist on kaunis vaade merele,” tõi välja Pirita linnaosavanema asetäitja Kalle Jõks. “Tegelikult on plaanis ümber kujundada kogu Lillepi park. Pargi ümbrus piiritletakse aiaga ning kasutusõiguse saavad Lillepi residentsi elanikud.”Ehitustöödega on plaanitud alustada käesoleva aasta juulikuus. Projekt valmib 2021. Ühtaegu alustatakse nii hoonete rajamisega kui ka maastiku ümberkujundamisega ning haljastusega. Arendustööde maksumus on 5,8 miljonit.Jõksi sõnul ei tule looduskaitsjatel muretseda. “Osa pargist säilitame, et elanikud saaksid nautida rohelust. Kusjuures, juba toimuvad läbirääkimised joogaõpetajaga, kes teeks sobiva ilma korral pargis elanikele hommikuti joogatunde.”Seni ei ole linnaosavalitsus töötanud kui äriettevõte, kuid see on muutumas. “Meil tuleb mõelda suuremalt ja väljaspool kasti! Praegu on meil ka arutluse all muuta Pirita ranna kasutamine tasuliseks - esimesed 15 minutit on tasuta, kuid seejärel on tund kaks eurot. Selle raha saaksime suunata Pirita ranna arendamisse ja seeläbi tõsta teenuse kvaliteeti,” mainis Jõks.“Kui üldiselt teevad taolisi arendustöid eraettevõtted, siis seekordne projekt on täielikult Pirita Linnaosa Valitsuse teha. See projekt annab võimaluse kasvatada linnaosa tulusid ning tõsta linnaosavalitsuse töötajate palku poolteist korda,” ütles linnaosavanema asetäitja Kalle Jõks.
Kagu-Eestist jõuab Hiinasse uudse välimusega kontorikappHiina president Xi Jinping on jõudnud oma Euroopa ringreisi jooksul  kahte riiki ning mõlemas allkirjastanud juba kümnetesse miljarditesse eurodesse ulatuvad tehingud. Eestisse pole Hiina president veel jõudnud, küll aga külastasid sügisel Kagu-Eestit ja Võrumaa Kutsehariduskeskuse kompetentsikeskust TSENTER Hiina konsul koos abilisega ning selle visiidi tulemuseks on uus toode Hiina turule. TSENTRI põhitegevus on puidutöötlemise ja mööblitootmise valdkonna rakendusuuringute tegemine ning teenuste pakkumine ja seetõttu arutati, milliseid võimalusi TSENTER ja Eesti mööblitööstus Hiinale pakkuda võiks. Kuna odava ja efektiivse tootmisega me Hiinaga võistelda ei suuda, siis oli arutlusel pinnaprindi kasutamine mööblile lisandväärtuse andmiseks. Tänaseks on läbirääkimised jõudnud niikaugele, et 1. aprillil allkirjastatakse TSENTRI ja Hiina kaubanduskoja vahel leping 1 000 000 kontorikapi tootmiseks. Kuna Hiina majandus areneb kiiresti, avatakse suur hulk uusi kontoreid ning president Xi Jinping on suures aus, siis arendab Võru mööblitootja Wermo välja kontorikapi, kuhu on TSENTRI pinnaprinteriga peale trükitud presidendi pilt. Hiina kaubanduskoja esindaja Tsen Teri sõnul on kontorikapp oma erilise ja silmatorkava disainiga ehteks igale kontorile. „Me arvame, st sellist lahendust võiks meilt kopeerida ka teised suuremad riigid“, sõnas Tsen Ter. TSENTRI masinasaali juhi R.Seppingu sõnul on kompetentsikeskuses veel teisigi puiduvaldkonda puudutavaid uuenduslikke teemasid, mis kohe praktilisse kasutusele jõuavad. „Näiteks käivad meil läbirääkimised IKEA-ga, kes soovib välja töötada marjamahladega värvitud lastemööbli sarja. See annab tööd ka kohalikule kogukonnale, sest näiteks Setomaal on väga populaarne maheda mustsõstra kasvatus. Teine uuenduslik idee, mis ootab realiseerimist, on plasmatehnoloogia kasutamine puidupinnalt vedeliku imendumise muutmiseks. Plasmatehnoloogia kasutamise vastu on huvi tundnud nii termopuidu kasutajad kui ka puidust dildode valmistajad,“ rääkis Sepping. Kompetentsikeskus TSENTER on väga rõõmus Hiinaga suurtehingu sõlmimise üle, kuna see kindlustab püsiva sissetuleku lähimateks aastateks ning aitab rahastada puiduvaldkonna rakendusuuringuid.
Aasta tagasi Eesti NOKIA loonud smuutibränd arendas välja ainulaadse proteiinismuuti!Kui eelmisel aastal tõi Eesti smuutibränd FRUUTI koostöös Maaülikooliga turule muru-mulla smuuti, siis nüüd toovad nad turule edasiarendusena ainulaadse üliorgaanilise proteiinismuuti. Proteiinismuuti valmistamisel on kasutatud samu naturaalseid ja Eestist pärit koostisosi, mis muru-mulla smuutis, kuid lisatud on ohtralt proteiinirikast harilikku mullaussi (Aporrectodea caliginosa), mille abil valmib eriti mahlane proteiinismuuti kokteil. Kuivõrd uudse smuuti retsepti väljatöötamiseks oli vaja leida vaid sobilik proteiiniallikas, siis suudeti see valmis saada kõigest 1 aastaga. Selle käigus kaevati üles ca 8000 tonni Eesti mulda, et leida sobilik proteiinirikas koostisosa smuuti parimate maitseomaduste esiletõstmiseks. Valik langes lõpuks hariliku mullaussi kasuks peamiselt seetõttu, et see pesitseb vaid 5-15cm sügavusel maapinnast, mis võimaldas toote hinna mõistlikkuse piires hoida. Kaevetööde tulemusena kobestati nii palju pinnast, et Eesti põllumajandus lõikab selle vilju veel aastaid, kui mitte aastakümneid. Ettevõtte sihtturgudeks on kohad, kus tuntakse puudust mullast, murust ning täisväärtuslikust töötlemata proteiinist. Ettevõtte tegevjuht Gert-Kristjan Rungi tõi suurima potentsiaaliga piirkondadena välja näiteks MyFitnessite ja teiste jõusaalide ümbrused, kus igal tänavanurgal keskmisest proteiinirikkamate kehadega inimesi liikumas näha võib. Hetkel on toode aga saadaval kõikide paremini varustatud RMK matkaradade ümbrustes ning suurematel kartulipõldudel üle Eesti. Järgmiseks plaanib FRUUTI turule tuua ka veganitele sobiva proteiinismuuti, kuid selle retsepti hoiavad veel brändiesindajad saladuses. 
Päästeoperatsioon AegnalTäna varahommikul maandus Aegna sadamakail hädaabi väljakutse saanud Politsei- ja Piirivalve kopter.Väljakutse teinud isiku sõnul vajas Aegnal teadvusetult maas lamanud inimene abi. Enamat ei teadnud ka kopteris olnud meedikud, kuna helistajal sai telefoniaku tühjaks.   Samas olid saare kaks püsielanikku täie tervise juures.Õige pea saabus häirekeskusest täiendav info. Abi vajav kannatanu asus sootuks Lasnamäel Aegna puiesteel, kuhu seepeale juba kiirabi saadeti.Allikas: aegna.ee
Rahvusooperis Estonia avatakse sügisel 3. rõduTäna kooskõlastas ja allkirjastas teatrijuht Aivar Mäe muinsuskaitsega Estonia teatrimaja mobiilse juurdeehituse plaani.Märtsi lõpus kogunenud Rahvusooperi Nõukogu ja muinsuskaitse ühisel koosolekul arutati uue ooperimaja planeerimist ning jõuti järeldusele, et praeguse teatrimaja ruumikitsikusele püütakse leida uue maja valmimiseni ajutine lahendus. Tööde teostamist alustatakse teatri publikupoolelt. Lahenduseks pakuti mobiilse lisarõdu väljaehitust, mida vastavalt piletimüügi vajadusele saab kasutusele võtta. Teatrijuht Aivar Mäe kommenteeris otsust järgmiselt: „Teatri kolmas rõdu hakkab asetsema praeguse teise rõdu p​eal ning tõstes teatrisaali kohal olevat katust hüdro-ajamiga, saab kolmanda rõdu ülikiiresti välja tõsta! See ei puuduta aga Eesti Kontserdi poolset katuseosa.“Klaasist konstruktsiooni tõstmine võtab tehnilisi töid teostava Austraalia firma MobileTheatreSolutions sõnul aega vaid 3 minutit ning pärast etendust saab seda sama kiiresti ka kokku pakkida. Nõnda ei riku T1 vaateratta kõrguseni küündiv konstruktsioon linnapilti. Ühe nupule vajutusega saab seda ka pöörlema panna. „Klaasist lahendus tagab selle, et juurdeehitus ei varja Eesti Draamateatrit ning publik saab lisaks teatrielamusele jalutusruumi pöörlevast galeriist ka kauni vaate osaliseks. Hiljem on plaanis rajada sinna eksklusiivne Estonia restoran 2 vaid 15 inimesele,“ lisas Mäe.Kolmanda rõdu lisamisega kasvab istekohtade arv saalis 1200ni. Publikul on võimalus uue rõduga tutvuda juba 14. augustil, mil teater avab oma uue hooaja.
KEILA KOOLIL ON UUS TOITLUSTAJA RESTORANIKETT LIDO!Keila LV sõlmis lepingu Keila Kooli õpilaste toitlustamiseks kahe aastase lepingu Läti toitlusketiga LIDO. LIDO on eraettevõte, mille ülesanne on pakkuda  värsket ja kvaliteetset toitlustust ja kõrgel tasemel teenindust. Muuta Euroopas väljakujunenud ettekujutust kiirtoitlustusest,  toetudes tervislikele eluviisidele ja esteetilisele elukeskkonnale ning teenuste kõrgele kvaliteedile.Seoses sellega muutub ka koolis toitlustusega tasumise kord. Nimelt kaalutakse lapsed enne ja pärast sööki ning tasu kujuneb juurde tulnud kaalu arvelt.Hakkab kehtima ka uus boonussüsteem. Nimelt kui kuu alguse kaal on suurem kaalust, mis on kuu lõpus, siis selle vahe võrra saab, see õpilane ettemaksu rahaliselt oma kontole.Head isu!
Võru Gümnaasium avab õhtuse õppe!Soovist toetada oma õpilasi ning arvestades haridus- ja terviseekspertide ettepanekuid avab Võru Gümnaasium uuest õppeaastast õhtugümnaasiumi. See tähendab, et hilistel ärkajatel ehk n-ö öökulli-tüüpi õpilastel on võimalus alustada oma koolipäeva alates kella 16.00st. Hommikul vara ärkajatel, n-ö lõokese tüüpi õpilastel ei muutu midagi ehk neil on võimalus õppimist jätkata juba harjumuspärast päevakava järgides.„Meie arvates pole hommikune koolipäeva algus mingi punane joon, mida ületada ei tohiks. Kool võiks alata ikkagi siis, kui meie seda tahame.“ ütlesid anonüümseks jäänud õpilased. Noortega nõustub ka kooli õppejuht Annely Hindrikson. Viimane leiab, et tundide varajane algus diskrimineerib enamikku õpilastest, sest teismelised on suures osas õhtul kauem üleval olijad. Noored tõusevad sageli üles keskpäeval ja suudavad õppida alles õhtul. Õppejuht usub päeva hilisema alustamise positiivsetesse mõjudesse: õpilaste tähelepanuvõime kõrgeneb, hinded paranevad, õpiraskusi tekib vähem ning kooli hilinemine, koolist puudumine ja väljalangemine väheneb.Uuendusega seoses asub koolis tööle unekoordinaator, kes spetsiaalsete küsimustike ja vestluste abil selgitab välja, kas õpilane ja õpetaja on lõokese või öökulli tüüpi. Vestluste läbiviimisel tehakse koostööd kohaliku unekliiniku kui rahvusvahelise uneuurijate ühinguga European Sleep Search Society.Vajaduse korral kuulutatakse ka õpetajate osas välja uus konkurss, mille abil soovitakse täita puudujäävad ametikohad nii hommikuses kui õhtuses vahetuses. Need õpetajad, kel puudub isiklik elu, võivad töötada kahes vahetuses ja teenida nii topelttasu. Lisaboonusena võimaldatakse neil sõita ühel koolivaheajal puhkusereisile, mille kulud kompenseeritakse kooli poolt. Kooli juhtkond on uues olukorras tööl 24/7, kuid puhkusereise neile mõeldud pole.Kooli pidaja, Haridus- ja Teadusministeerium, on algatusega kursis ning eraldanud innovaatilisele lähenemisele lisaressursid. Ka oodatakse ära eksperimendi tulemused ning ollakse valmis innovaatilise lahenduse kogemust eksportima välismaale.
Haridus- ja Teadusministeerium asub koostama EIOSKA raporteid Lisaks OSKA raportitele, mis annavad ülevaate milliseid spetsialiste Eestis erinevates majandussektorites tulevikus vajatakse, hakkab Haridus- ja Teadusministeerium koostama ka EIOSKA raporteid. EIOSKA raportites käsitletakse seda, milliseid ameteid tulevikus ei ole vaja ja mida õppima kindlasti ei peaks. Täna avaldatud esimese EIOSKA raporti põhjal puudub aastal 2035 tööturul suurem vajadus kukkurseppade, õllemaitsjate, rehepappide, kiltrite, kannupoiste ja laternasüütajate järele. Vastavate erialade koolitustellimust kavatseb Haridus- ja Teadusministeerium kutse- ja kõrgkoolides järsult vähendada. Haridus- ja Teadusministeeriumi kantsleri Mart Laidmetsa sõnul on ühiskonnas tekkinud suur nõudlus EIOSKA raportite järele, sest väga suur osa inimesi teeb pärast üldhariduskooli lõpetamist täiesti vale valiku edasiseks haridusteeks. 
SA Kutsekoda teatab, et Lumehelbekeste põlvkonna tööturule jõudmine suurendab vajadust külmavolinike järele. Külmavolinike ülesandeks on lumehelbekestele sobiva töökeskkonna loomine, et takistada nende sulamist. Selliseid töötajaid läheb vaja kõigis ettevõtetes, kus lumehelbekesed töötavad. Lumehelbekeste tööturule jõudmise mõju analüüsinud uuringu autori, Rain Leoma sõnul on vajalik luua neile sobiv töökeskkond – hoida jahedat temperatuuri ja pidevat tuuletõmbust, et nad saaksid sulamata töökohal ringi lennelda. „Kuna lumehelbekesed on väga õrnad, peab nende töötingimustesse suhtuma suurima hoolega. Selle töö saab usaldada vaid erialase väljaõppega spetsialistidele, nagu külmavolinikud“, selgitas Leoma.Külmavolinike ametikohtadele on oodata suurt kasvu, Neile on vajalikud teadmised füüsikast ja keemiast, lumehelbekeste tekkimise ja säilimise tingimustest, kliimamuudatustest ja keskkonnaohtudest.Kahjuks ei ole külmavolinikuks võimalik õppida ei kutse- ega kõrgkoolides, üksikud juba Eesti ettevõtetes töötavad volinikud on õppinud töö käigus ning käinud kogemusi omandamas ka välismaal. Uuringus tehakse ettepanek koostada külmavoliniku kutsestandard ning selle alusel avada külmavolinike tasemeõpe, et täita tuleviku töökohad kvalifitseeritud töötajatega.Uuringu järgi tuleb ka teistel töötajatel lumehelbekestest töökaaslastega kohaneda, mistõttu kasvab vajadus sooja pesu ning kinnaste, mütside ja sallide järele. Seega on käibe kasvu oodata nii rõivatööstuses kui ka käsitöölistel.Uuringus analüüsiti lumehelbekeste põlvkonna mõju tööturule järgmisel kümnel aastal.Tuleviku tööjõu- ja oskuste vajaduse prognoosisüsteem OSKA koostab aastaks 2020 kõigil elualadel Eestis tuleviku tööjõu ja oskuste prognoosid ning võrdleb neid pakutava koolitusega kutse- ja kõrghariduses ning täiendõppes. OSKA uuringuid koostab Kutsekoda Euroopa Sotsiaalfondi vahenditest.