Ära kodus järele tee! Levima on hakanud ohtlik moodus, kuidas odavalt tätoveeringuid saada

 (3)
Ära kodus järele tee! Levima on hakanud ohtlik moodus, kuidas odavalt tätoveeringuid saada
Foto: Scanpix/Sergei Malgavko/TASS Pilt on illustreeriv

Levima on hakanud trend, kus inimesed heidavad päikesekreemi kõrvale, et luua endale punaseid "tätoveeringu-laadseid" kujutisi nahale, mida nimetatakse "päikesepõletuse tätoveeringuteks".

Idee seisneb selles, et kui kogu nahale määritakse päikesekreemi, siis jäetakse valitud koht ja muster kreemiga aga katmata, lootes, et nahk "kõrbeb" ära ja läheb punaseks sellest kohast, või siis vastupidi.

Sotsiaalmeedias võib näha erinevaid "tätoveeringute" disaine, näiteks batmani logo, tähekesed ja kirjad.

Eksperdid aga hoiatavad, et pikalt päikese käes istumine ilma kaitseta ei tekita mitte ainult püsivaid kahjustusi, vaid soodustab ka nahavähi riski. Dermatoloog Dr. Whitney Bowe rääkis isegi, et tema kliinikus käib patsiente, kes uurivad "päikesepõletuse tätoveeringute" kohta ja küsivad, kas neid annab ka kuidagi ohutult teha.

Arst aga kinnitab: "Päikesepõletuse tätoveeringuid ei ole võimalik ohutult teha. See on suur valearusaam. Ei ole olemas sellist asja nagu ohutu päevitamine. Ma ei suuda paremale sõnale mõelda kui irooniline," jätkab dermatoloog. "See karjub ignorantsuse järgi. Nad ikka üldse ei karda nahavähki."

View this post on Instagram

Essa dá pra eu fazer fácil fácil... #sunburntattoo

A post shared by Adriana (@adrianarfm) on