KÕHE VIDEO | Mootorratas ja vasar: turvakaamerast on näha, kuidas legendaarne Van Goghi maal otse muuseumist ära varastati


Märtsi lõpus jahmatas maailma kurb teade Taani muuseumist varastatud Vincent Van Goghi maalist. Nüüd on avalikustatud turvakaamera salvestus, kust varas selgelt näha on.

Maal "Parsonage Garden at Neunen in Spring"ööviti Lareni kunstimuuseumist, mis on praegu külastajatele koroonaviiruse tõttu suletud.

Hiljuti avalikustatud videost on näha, kuidas röövel mootorrattaga muuseumi juurde saabus ning vasaraga akna puruks lõi. Kiirelt sisse tormanud varas sai legendaarse maali vaevata kätte ning kadus sama teed, vahendab The Guardian.

Praegu ei ole veel kedagi varguses kahtlustatavana arreteeritud. Politsei on avalikustamata jätnud klipi muuseumi sisemusest ning varga lahkumisest.

Sissetungimise käigus käivitus alarm, kuid vargad suutsid põgeneda enne, kui politsei sündmuskohale jõudis.

YouTube'i vahendusel toiminud pressikonverentsil sõnas muuseumidirektor Jan Rudolph de Lorm, et on varguse pärast äärmiselt vihane. Kõigele lisaks ei kuulunud maal ka Lareni muuseumile, vaid oli seal laenuks Groningenist.