Vaata järele: milline ürgne element iseloomustab Sind kõige rohkem?


Vaata järele: milline ürgne element iseloomustab Sind kõige rohkem?
Shutterstock

Alateadlikud käitumismustrid, mis meie identiteediks kujunevad, on tihti väga püsivad. Paljud ei pruugi nendest küll teadlikud olla, kuid arhetüübid mõjutavad meie suhteid ümbritsevaga, seda kas paremuse või halvemuse suunas.

Teadlikkus arhetüüpidest aitab meil paremini mõista nii ennast kui ka oma lähedasi, muutes koeksisteerimise meeldivamaks. Enese ja oma loomuse tundmine annab sügava sisemise väe-jõu elada täisväärtuslikku ja rikast elu täis sädemeid ja kirge, kasutades seejuures ära oma tugevusi ja kehvematel aegadel aitab silma peal hoida oma nõrkustel.

Artiklis tuleb juttu tule-, vee-, õhu- ja kristall-elemenditest. Selleks, et elada suurepärast elu, tuleks püüelda tasakaaluka elu poole ning seetõttu tuleb palju juttu ka sellest, kuidas elementide tasakaalutust ära tunda. See on segu joogafilosoofiast, ajurveeda toitumispõhimõtetest ning idamaisest lähenemisest inimesele kui tervikule, milles keha ja vaim on ühte põimunud.

Milline ürgne element iseloomustab Sind kõige rohkem? Kas stabiilne ja rahulik kristall või hoopis kirglikult lõõmav tuli, kannatlikult voolav vesi või mängleva kergusega liikuv õhk?