VAATA | Pedagoogika meistriklass! Indias sunniti tudengeid spikerdamise vältimiseks pappkaste pähe panema


VAATA | Pedagoogika meistriklass! Indias sunniti tudengeid spikerdamise vältimiseks pappkaste pähe panema
Unsplash

Indias asuvas Bhagati kolledžis põhjustasid ühiskondlikku hukkamõistu fotod, millel paistavad tudengid, kel peas pappkastid, mis takistaks spikerdamist keemia eksami ajal. Pärast seda, kui fotod jõudsid lisaks India meediale ka mujale maailmasse, mõistsid kohalikud ametnikud ülikooli käitumise hukka, vahendab Odditycentral.

Seigast on levima hakanud palju erinevaid infokilde — mõned allikad väidavad, et õpilased pidid peas kandma pappkaste, kuna jäid rohketele hoiatustele vaatamata pidevalt spikerdamisega vahele. “See on täiesti lubamatu. Kellelgi pole õigust kohelda õpilasi looma kombel. Selle jõhkruse lõpetame kohe ära,” kuulutas India haridusminister Suresh Kumar ning ähvardas kooli tegevusloast ilma jätta juhul, kui säärane intsident peaks korduma.

Bhagati kolledži juhtkonna liikmed tunnistasid, et tudengid kandsid tõepoolest eksami ajal peas papist kaste, kuid lisasid, et tegemist oli vabatahtliku meetmega. “Õpilased ütlesid, et tunnevad end sellist meetodit tarvitades mugavalt ning kool ei ahista neid mingil moel. Mõned tudengid soovisid katsetada, mõned ei soovinud,” rääkis kooli direktor MB Satish. “Meie eesmärk on alati õpilaste heaolu tagamine. Me ei soovi, et õpilase tähelepanu juhitaks eksami ajal tööülesannetelt kõrvale. Me tervitame nii positiivset kui ka negatiivset tagasisidet," kinnitas ta.