VIDEOD | Mäletad või näed esmakordselt? Need olid üle maailma viraalsed videod juba enne YouTube'i ajaarvamist!


VIDEOD | Mäletad või näed esmakordselt? Need olid üle maailma viraalsed videod juba enne YouTube'i ajaarvamist!
foto: kuvatõmmis

Kas teadsid, et ülemaailmseid hittvideoid eksisteeris ka enne, kui 2005. aasta veebruaris YouTube loodi? Jah! Peame etteruttavalt ütlema, et targemaks neist ükski sind ilmselt ei tee, ent muige toovad ehk vihmasel päeval näole ikka.

Peanut Butter Jelly Time (2002)

See 2002. aastal loodud flash-animatsioon tantsivast banaanist on The Buckwheat Boyz looming, mida esmalr jagati mõningates foorumites, ent mis peagi allalaadimises igal toreenti-lehel ja seega ka kõikvõimalikes arvutites oli.

Numa-numa mees (2004)

Rohkem Moldova popmuusikat nautivamat meest polnud enne selle video ilmumist vähemalt nähtud. Mees on oma veebikaameraga filminud iseennast kaasa elamas O-Zone'i loole "Dragostea din tei" ning ta laadis selle ise meelelahutuslehele Newgrounds aastal 2004, kust see kiirelt laiali levis.


Maailma jaburaim muusikavideo ehk? (2003)

"Badger Badger Badger" on animeeritud video, kus võib näha seeni, ussu ja mäkrasid kummalise loo saatel karglemas. Tegelik algne animatsioon kestis vaid mõned sekundid, ent sellest tehti loopi'v versioon, millest said edasist ainest paljud jaburad paroodiad ja uus-miksid.