Aasta parim naissaatejuht Reet Linna saab 1100 eurot palka: inimesed arvavad, et meie, teletöötajad, oleme väga jõukad

 (174)
EFTA 2019 võitjate fotosein
EFTA 2019 võitjate fotoseinFoto: Madis Veltman

Inglismaal oleks Reet Linna kaliibri ja tuntusega toimetaja-saatejuht tõeline kröösus. Reet naerab ja ütleb: "Soomlased ütlesid mulle, et küll sa meil teeniksid hästi. Meil inimesed arvavad, et meie, teletöötajad, oleme väga jõukad – aga tegelikult ei ole," tõdeb naine, kes filjuti EFTA galal ka parima naissaatejuhi tiitliga pärjati.

"Ei maksa unustada, et mul on mitu ametit. Mul autorikaitsest jookseb ka ikkagi mingi sissetulek aegade jooksul loodud laulusõnade eest – mõni kuu ei tule midagi, aga mõni kuu tuleb jälle suurem summa. Lisaks on mul pension ja palk ju ka – selline Eesti keskmine. Mul ei ole tõesti väga kõrge palk. Ma saan kätte 1100 eurot millegagi. See ei ole ju kõrge palk, kui sa arvestad, et ma iga nädal teen tund saadet. Ütleme nii, et neljapäev ja reede on mul lõdvemad päevad, neljapäeviti poisid monteerivad saate kokku ja mina vaatan selle reedel üle, aga teistel päevadel olen nagu orav rattas," räägib Linna Kroonika Kodu-eri veergudel.

"Tänu sellele, et ma ka penskar olen, saan hästi hakkama. Iga kuu läheb pensionist ligi 50 eurot küll maha tänu Keskerakonna astmelisele tulumaksule. Kui aga kellelegi, kelle olukord on märksa halvem, pakub selline süsteem leevendust, siis minul kahju ka ei ole – niikuinii annetan ma mõnikord siia-sinna mingi rahakese," tõdeb ta, et saab kenasti hakkama, kuigi sissetulek tema kaliibriga teletähe kohta on üllatavalt madal.

Seotud lood:

Loe pikemalt Reet Linna elust ja olust Kroonika kevadise Kodu-eri veergudelt.