Aasta parim näitlejanna Riina Maidre: muidugi lähevad tööl suhted eraeluga sassi


Riina Maidre, Ülle Kaljuste ja Kaie Mihkelson Telliskivi loomelinnakus
Riina Maidre Telliskivi loomelinnakusFoto: Madis Veltman

Märtsikuus teatripeol aasta parimaks näitlejannaks valitud Riina Maidre sõnas intervjuus Kroonikale, et tööalased ning eraelulised suhted on alati läinud ja lähevad ka edaspidi omavahel segi.

"Kuni inimesed ei muutu programmeeritavateks poolrobotiteks ,lähevad tööalased suhted eraelulistega segi," annab Riina kommentaariks ajakirjaniku küsimusele, mis Rootsi autorit ning režissöör Ingmar Bergmani puudutab.

"Inimesed armuvad, südamed murduvad, sädemed lendavad, hetked peatuvad, valed sünnivad, vahel isegi lapsed sünnivad – ja see kõik on nii eluline, et romaane, filme ja lugusid samal teemal ei saa süüdistada väljamõeldises," lausub Riina, kes on veendunud, et antud teema ei ole teatris rohkem levinud kui ükskõik mis muul elualal.

"Ma ei tea, mis pühak see inimene ise peab olema, kes üleolevalt saab öelda, et see kõik, mis näitlejate, lavastajate vahel käib, on üks suur Soodom ja Gomorra ja segasaun. Pigem on see lihtsalt elu, mis inimestega juhtub, kuid see pole alati ilmtingimata ilus, aus või õiglane," sõnab otsekohene näitlejanna.

Lähemalt loe põnevat intervjuud Riina Maidrega Kroonikast.

Rannap Roostevaba maailm