Advokaat: Madli Vilsar ei ole kunagi väitnud, et Zand teda uimastas või vägistas

 (32)
Madli Vilsar
Madli VilsarFoto: Madli Vilsar, Instagram

Madli Vilsari esindaja Mihkel Gaver sõnab oma kirjas meediaväljaannetele, et Eesti Ekspressis on eksmissi ja Iraj Zandi kohtuvaidluse kajastamisel tehtud eksitavaid järeldusi. Gaveri sõnul ei ole õige väita, et Madli Vilsar oleks kohtuvaidluse kaotanud.

Delfi Publik avaldab Mihkel Gaveri kommentaari täismahus ja muutmata kujul:

Madli Vilsar on tõesti sõlminud kohtuvaidluses hr. Zandiga kompromissi, millega võttis endale kohustuse avaldada pressiteade. Pressiteates kinnitab preili Vilsar tõesti, et hr. Zand ei ole teda vägistanud ega uimastanud. Soovime rõhutada, et Madli Vilsar ei olegi kunagi väitnud, et hr. Zand oleks teda vägistanud või uimastanud. Sellised järeldused on meediaväljaanded teinud nende endi poolt kontekstist välja rebitud fraaside pinnalt. Madli Vilsari poolt öeldu on paigutatud vale mulje loomiseks ümber ning kasutatud kontekstiväliselt eesmärgiga luua suur skandaal. Kuivõrd Madli Vilsar isiklikult ei ole kunagi väitnud, et hr. Zand on teda vägistanud või uimastanud, siis on ebaõige öelda, et Madli Vilsar on „oma väited tagasi võtnud“ — Madli Vilsar ei ole enda öeldut tagasi võtnud ning ei ole meediale valetanud.

Soovime eraldi rõhutada, et samuti on ebaõige öelda justkui oleks Madli Vilsar kohtuvaidluse kaotanud. Menetlusökonoomilistel eesmärkidel ning soovist vältida kohtumenetlusega seonduvat stressi ja tarbetut rahakulu sõlmis Madli Vilsar kohtuvaidluses hr. Zandiga kompromissi. Kohustust avaldada nimetatud pressiteade ei pandud Madli Vilsarile mitte kohtuotsusega, vaid selles leppis ta vastaspoolega vabatahtlikult läbirääkimiste käigus kokku. Hr. Zandil oli sellise pressiteate vastu huvi ning Madli Vilsaril ei olnud soovi kohtuvaidlust pidada. Meediast varasemalt läbi käinud kahjuhüvitist Madli Vilsar maksma ei nõustunud ja maksma ei pea.”