AINULT PUBLIKUS: Loe põnevat katkendit Jaanus Nõgisto elulooraamatust: tungiv koputus uksele, peate kaasa tulema!


Jaanus Nõgisto
Jaanus NõgistoFoto: Mart Sepp

Täna kell 16 esitleb Jaanus Nõgisto Tallinnas Solarise Apollo Raamatumajas oma elulooraamatut "Jaanus Nõgisto. Vaatan korraks tagasi" ning plaati "Valge lind...tagasivaataja laulud". Esitlusel musitseerib autor koos Tõnu Timmiga.

Mahukasse elulooraamatusse on teose autor Tiina Lang koondanud Jaanus Nõgisto kui muusiku, endise rokkansambli Ruja kitarristi, telerežissööri ja purjetaja eluseigad, -hoiakud, mõttemaailma ja mälestused, millesse on pikitud ka vältimatut nõukaaja absurdi ja leppimatust, mida paljud võimaluseks pidasid. "Jaanuse kuratlikult kavalat, krutskilikku kuraasi ja lõbusat eluhoogu peegeldavad nii tema silmad silmini varjatud tuka ja ninale vajunud prilliraamide varjust kui üldine eluhoiak, kust kumab endiselt poisilikku eluenergiat ja hoogu, kuigi oma temperamenti on ta aastate jooksul vaigistanud. Saanud selle aasta jaanuaris 60aastaseks, on Jaanus endiselt mitmekülgne, loov, otsinguline ja iseendaga kompromissitu nagu nooruseski," seisab raamatu tutvustuses.

Omapoolseid lugusid temast vahendavad raamatus ka Jaanuse sõbrad, bändikaaslased ja kolleegid Tiit Haagma, Margus Kappel, Igor Garšnek, Priit Kuulberg, Rein Ottoson Olav Osolin, Mariina Mälk, Aare Varik ja Toomas Lepp.

Raamatuga kaasneb CD „Valge lind...tagasivaataja laulud“, kuhu Jaanus on valinud 11 enda loodud parimat lugu. LOE lähemalt ja osta raamat SIIT.