Aivar Riisalu vingumürgitusest: pidin endal sõna otseses mõttes ajud välja oksendama

 (84)
Keskerakonna Tallinna abilinnapeakandidaadid Poska majas
Foto: Rauno Volmar

Aivar Riisalu käis ühes vanima tütre Kadriga Vikerraadio saates "Käbi ei kuku", kus kõneles enda lapsepõlvest ja sellest, milline ta ise lapsevanemana on. Maapoisina pidi ta maast madalast hakkama perekonda kodutöödes aitama ning kuna tegijal ikka juhtub, ei oodanud õnnetus end kaua.

"Meil olid alati mingid loomad - umbes kolm lehma, sellega seonduvalt veel mingid vasikad, ka lambad. Loomulikult oli lastel kohustus neid toita ja sõnnikut välja visata, mäletan väga selgelt, kuidas ma talvel pidin sõnnikut põllule vedama salvo kelguga, muid vahendeid ju polnud," sobras Riisalu mälestustes.

"Üks intsident, mis mul tuleb enda elust meelde," meenutas kunagise menuka süldibändi liige ja praegune poliitik, "ma võisin olla kümnene, kui me niitsime isaga lehmadele heina. Meil oli selline traktor, millel oli kahetaktiline mootor, ma olin päev otsa seal niidumasina peal ja õhtuks mul oli selline vingumürgitus, et ma sõna otseses mõttes pidin endal ajud välja oksendama. Sellest päevast edasi seda traktorit ei kasutatud, aga see surmatunne on mul meeles siiani."

Rannap Roostevaba maailm