Ametist lahkuv ilmapoiss Kristo Elias: minu ameti üle visatakse pidevalt nalja!

 (32)
Ametist lahkuv ilmapoiss Kristo Elias: minu ameti üle visatakse pidevalt nalja!
Kristo EliasFoto: Tiit Blaat, Eesti Ekspress

Ilmapoiss Kristo Elias on ETVs ilmateateid lugenud neli aastat, kuid tulevast sügisest näeb teda vaid "Osooni" saate autorina ning selgitab otsust sellega, et head lood nõuavad pühendumist ja seepärast tuli teha valik.

Kuigi televaatajad näevad ilmapoiss Kristot ekraanil ainult paar minutit, siis tegelikult on ilmateadustaja töö väga tihe ja ajamahukas: andmed saadetakse talle meili teel ning need tuleb ise suupäraseks tekstiks vormistada, lisaks on “Aktuaalses kaameras” kindel formaat — ilmateate ettelugemiseks on aega täpselt kaks ja pool minutit, tekst tuleb lugeda ekraanilt, “Terevisiooni” formaat on vabam, seal ta räägib peast.

Ilmapoisi ameti üle tehakse Kristo sõnul nalja kogu aeg: “Põhiliselt küsitakse, mis ilm homme tuleb või kas sa saad mulle näiteks nädalavahetuseks paremat ilma lubada…praeguseks püüan lihtsalt neid ignoreerida. Kui ilmapoisi teemast räägitakse, siis ma üritan alati öelda, et ETVs ei ole ilmapoissi ega — tüdrukut, meil on ikka ilmateadustaja. Poisid ja tüdrukud on lasteaias või koolis,” pahandab ta.

Refereeritud Õhtulehest