Andres Anvelt: meie poliitika esileedide aeg on veel ees

 (14)
Andres Anvelt: meie poliitika esileedide aeg on veel ees
Foto: erakogu

"Vormirõivas, samuti ka naiselik poliitika õiges rakursis panevad naise särama tunduvalt enam kui nad seda ehk arvata oskavad. Kui lõpetatakse selles vallas meeste matkimine, siis tulevad ka tähed. Julgen väita näiteks, et meie tänasel presidendiproual tundub see õige pisik olemas olema," mõtiskleb raamatu "Direktor" autor Andres Anvelt. Ta usub, et meie poliitika tõeliste esileedide aeg on veel ees.


"See on raske küsimus, millele vastates  ei tahaks kedagi solvata ja  jääda samas  poliitiliselt korrektseks," vastab Anvelt, kui temalt uurida, kes võiks olla meie poliitikas esileedi.  "Ma arvan, et meie poliitika tõeliste esileedide aeg on veel ees, sest ega meil oma õiget Winston Churchilli pole ka veel olnud." 

"Nii, et veksleid ei jagaks ja jääks pigem tulevikku vaatama. Olen ehk ka selles osas vanamoodne aga nii nagu ei meeldi mulle need naisvormikandjad, kes hirmsasti proovivad meeste moodi välja paista ja vajadusel ka jutukäigus läbi hammaste sülitada, ei meeldi mulle ka need naispoliitikud, kes ennast võimalikult konservatiivseks ja vanamoodsaks riietudes tahavad rõhutada, et nad on väga mehelikult asjalikud."

LOE KA: Andres Anvelt: kuidas sa jätad ta ilma pruutkleidita?