Anne Reemann abielust Elmo Nüganeniga: seda, et kusagil on keegi parem – ausalt, ma ei viitsiks sellega tegeleda

 (40)
Anne Reemann
Anne ReemannFoto: Priit Simson

Tänases LPs jagas lugejatega läbi Ingrid Veidenbergi sule oma elu ja mõtteid Linnateatri näitlejanna Anne Reemann (52). Lavastaja Elmo Nüganeniga 25 aastat abielus olnud näitlejanna tunnistas, et nii pikk abielu on suur koorem ning nagu kõigil, on ka nende abielus olnud kriitilisi hetki. Kas on ka olnud

Kui sind auhindade jagamisel preemia saajana välja hõigati, andis abikaasa Elmo sulle enne lavaleminekut tunnustava musi ja jälgis sind uhkel pilgul. Ütle ausalt, kas teil on selle 25 abieluaasta jooksul olnud ka kriise, kus oled mõelnud, et lihtsam oleks lahku minna?

"Muidugi. Mui-du-gi. Ma arvan, et see käib elu ja abielu juurde. Selliseid inimesi on vist vähe, kes sellele kordagi isegi ei mõtle. Minu õde on üks nendest. Mul on hea meel, kui abikaasa tunneb rõõmu sellest, et mind hinnatakse. Aga ma ootaksin rohkem lugupidamist ja hoolivust ka kodus. Mulle meeldiks töötada ja elada tiimina, kõike arutada ja rääkida, kuulata uusi mõtteid, mida kõike võiks teha. Vaat see oleks tore. Aga kellel siis kerge on! Mehed läbivad keskeakriisi palju raskemalt kui naised. Vaata ümberringi, kui paljud on oma naise välja vahetanud! Armunud olla on väga tore, aga seda, et kusagil on keegi parem – ausalt, ma ei viitsiks sellega tegeleda. Küllap olen liiga leplik ka. 25 aastat abielu on tegelikult kohutavalt suure koorma kandmine. Ja võib-olla saame alles surivoodil teada, mis kõik oli hästi. Aga tahaks ju kohe praegu seda kuulda ja tunda! Samas – kui ma nooruses arvasin, et ei saa midagi, siis nüüd on mul kõike väga palju. Kui oleks veel nunnutav abielu ka, oleks kõik ehk võib-olla liiga magus ja ideaalne?" sõnas Reemann.

Seotud lood:

Loe tervet intervjuud Anne Reemanniga Eesti Päevalehe laupäevalehest LP.