Anne Veesaar magistrisse minekust: olen praktikas üksjagu kogenud, aga nüüd tahan teada, kas see vastab ka teooriale

 (30)
Anne Veesaar
Anne VeesaarFoto: Priit Simson

Seriaali "Õnne 13" täht Anne Veesaar (62) on hellitanud juba viimased kümme aastat peas mõtet läbida mõne ülikooli juures magistriõpe – nüüd saab see Tartu Ülikoolis ka teoks. Oma Facebooki kontol teavitas Anne sellest sõpru lustaka postitusega "Vanaema alustab magistriõpinguid", kuid eriala jättis saladusse. Nüüd on teada, et näitlejatar suundub kultuurikorraldust õppima.

"Elukestev õpe ju – kõik meie presidendid on selle heaks kiitnud," muheleb Anne, kes lõpetas 1980. aastal Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia lavakunstikooli IX lennu. "Kultuurikorraldust olen praktikas üksjagu kogenud, aga nüüd tahan teada, kas see vastab ka teooriale. Ja sedagi, mida praktikas valesti olen teinud. Iga uue asja teadasaamine on ju põnev ka!"

Erialas jõudis Anne selgusele viimase aasta jooksul. Näitlejanna lisab veel ühe põhjuse, miks ta kooliteed alustab: "Aju peab treenima samamoodi nagu füüsist."

Muide, sügisest jätkab Tartu Ülikooli residentuuris õpinguid ka endine presidendiproua Evelin Ilves (51) – residentuur on arstiteaduskonna õppevorm, mille lõpetanud on omandanud mõne eriarsti kutseoskuse. Ka Eesti Ekspressi pikaaegne ajakirjanik ja vähiravifondi "Kingitud elu" juht Toivo Tänavsuu asub veidi vanemas eas, 38aastasena sügisest õppima Tartu Ülikooli arstiteaduskonnas!