Anne Veski saab Tehnikaülikoolilt teenetemedali

 (4)
Anne Veski plaadi esitlus kontsert Glorias
Anne Veski Foto: Martin Dremljuga

Täna, 17. septembril saab Tallinna Tehnikaülikooli (TTÜ) 96. aastapäeval ülikool kolm audoktorit ning 54 doktorit, muuhulgas antakse teenetemedal " Mente et manu" viiele väljapaistvale teadlasele ja ühiskonnategelasele – nende seas Anne Veskile.

Tehnikaülikooli väljapaistvat vilistlast ja kultuuritegelast Anne Veskit tunnustatakse ereda muusikalise tegevuse eest nii Eestis kui välismaal ning panuse eest ülikooli tutvustamisel, teatas TTÜ pressiesindaja BNS-ile. Veski on lõpetanud TTÜ majandusteaduskonna.

Audoktoriteks promoveeritakse Eesti ettevõtja ja ühiskonnategelane Toomas Luman, Kaukaasia Ülikooli president professor Kakha Shengelia ning USA Carnegie Mellon University professor Denise Marie-Thérèse Rousseau.

TTÜ promoveerib ka 54 doktorit. Väljapaistvatest ühiskonnategelastest ja teadlastest saavad teenetemedali " Mente et manu" peale Anne Veski veel Väino Kaldoja, Lembit Kaljuvee, Jaan Järvik ja Reet Brauer. TTÜ auliikmeks nimetatakse Olavi Pihlamägi.

Olavi Pihlamägi valiti ülikooli auliikmeks teenete eest ülikooli kultuurielu juhtimisel, rikastamisel ja järjepidevuse loomisel ning panuse eest traditsioonide edasikandmisel ja põhiväärtuste au sees hoidmisel nelja aastakümne jooksul.Aitäh vastamast ja head loosiõnne!