Anu Saagim läinud, rahvas šokis: sama hea, kui Reformierakond laseks orava lahti

 (45)
Edgar Savisaar ja Anu Saagim
Edgar Savisaar ja Anu SaagimFoto: Eero Vabamägi

17. aprillil šokeeris avalikkust Anu Saagimi teade Elu24 peatoimetaja kohalt lahkumisest. Anu Saagimi ameti mahapanek on aga vallandanud sotsiaalmeedias tormi – sõna võetakse sel teemal palju.

Riigikontrolli avalike suhete juht ja endine ajakirjanik Toomas Mattson avaldas omi mõtteid seoses Saagimi lahkumisega.

""See on sama hea, kui Reformierakond laseks orava lahti," võrdles üks mu tegevajakirjanikust sõber Anu Saagimi lahkumist Postimehe Elu24 portaalist "poolte kokkuleppel". Kahtlemata on tegu isikuga, kellel on oluline mõju kogu Eesti meelelahutusmeedia arengule ja kelle puhul tuleks vahet teha Anu Saagimi kui inimese ja Anu Saagimi kui rolli vahel, mida ta etendab. Seda vahet tihti ei tehta. Et ma ei ole Anuga kunagi koos töötanud ega tunne teda, siis usaldan nende hinnanguid, kes tema kõrval on töötanud. Nad kinnitavad, et tegu on erakordselt tööka inimesega, kes pole tegelikkuses sugugi "ajusaagim". Ja mulle näib, et tal on olnud läbi aastate tänuväärne Karlssoni roll.

Seotud lood:

Majasokuks, keda Saagim on aastaid irriteerinud, on olnud aga Eesti ühiskonna väikekodanlikkus, silmakirjalikkus, võltspuritaanlus. Ja need tühised staarikesed, keda ta on meile klikkimiseks ilmse mõnuga tootnud, on olnud meile peegelseinaks. Loodan, et Anu jätkab seal, kus ta saab olla tööpostil õnnelik bravuuritar, sest temal, nagu ka Raja Teelel, on kuraasi natuke rohkem kui mõnel teisel tüdrukul."