Anu Saagim: soomlastega miskipärast Eesti teenindaja käitub halvasti

 (29)
TV3 PIDU
TV3 PIDUFoto: Kristjan Lepp, Kroonika

Anu Saagim kommenteeris "Ringvaate" stuudios väidet, et soomlased peavad viimasel ajal Eestit mõttetult kalliks ja väga ebasõbraliku teenindusega maaks. "Olen ise seda pealt näinud ja kogenud ka. Soomlastega miskipärast Eesti teenindaja käitub halvasti," nõustus Saagim.

Ka bravuuritari poole on pöördunud tema soomlastest tuttavad, kes on uurinud, et mis sellise käitumise põhjuseks on. "Soomlased on öelnud ka, et nad on hakanud rääkima rohkem inglise keeles, et varjata seda, et nad on soomlased," lisas ta.

Saagimi arvates võib rolli mängida ka see, et soomlased ei jäta jootraha, ning seetõttu eestlased teavad juba, et pole mõtet üritadagi. "Üks põhjus on kindlasti olnud see, et soomlased ei taha tippi jätta restoranis. Ja taksos ka mitte. Ja tead, miks? Sellepärast, et see ei ole Soomes kombeks. Ma olen isegi tähele pannud Soomes, et kui ma taksos annan raha ja ütlen, et tagasi pole vaja, siis nad on hämmingus."

Tema arvates on üheks probleemiks ka see, et väike vend Eesti on jõudnud Soomele jõukuselt järgi ja see põhjanaabritele ei istu. "Nüüd on vastupidi läinud, et me oleme neile kiirelt järele jõudnud ja soomlased natuke krimpsutavad nägu. See on vastastikune naabrite omavaheline hõõrumine," ütles ta lõpetuseks.