Ärev moment! Sandra Vabarna ponnistused kodus sünnitada läksid vett vedama: Villemi otsus oli tulla erakorralise keisrilõikega

 (38)
Ärev moment! Sandra Vabarna ponnistused kodus sünnitada läksid vett vedama: Villemi otsus oli tulla erakorralise keisrilõikega
Instagram

Värske telehooaja esimeses Anu Välba vestlussaates "Hommik Anuga" olid külas juuli lõpus esmakordselt vanemateks saanud folkmuusikud Jalmar ja Sandra Vabarna, kes leevendasid viimaks avalikkuse tulist uudishimu ja kergitasid saladuskatet poeg Villemi sünniga seotud sündmustelt.

Selgus, et Sandra oli otsustanud kodusünnituse kasuks ning paar kohtas sellega seoses üsnagi vastakaid reaktsioone: "Osad said asjast kohe aru, aga teised tegid igasuguseid nägusid ja ütlesid, et see on ju nii ohtlik." Lisaks uuris Sandra enda sõnul palju ka hüpnosünnituse kohta - muusikute töögraafikud ei võimaldanud lihtsalt perekooli loengutes käia, kus tiba traditsioonilisemaid meetodeid käsitletakse.

Ometigi otsustas poeg Villem mõlema vanema põhjalikust ettevalmistusest hoolimata tulla hoopis keisrilõikega Tartu Ülikooli kliinikumis, kuna 24-tunnine sünniprotsess koduseinte vahel ei andnud soovitus tulemust. "Pärast seda ei ole minul tunnet, et oleksin vähem sünnitanud või oleksin vähem naine. Tean aga inimesi, kes pärast keisrilõiget tunnevad, et nad ei saanud hakkama või on vähem naised, et nad ise ei sünnitanud."