Armastatud telekokk pooldab kanepi legaliseerimist ja hoiatab veganluse eest: müüdid on murdumas!

 (7)
Armastatud telekokk pooldab kanepi legaliseerimist ja hoiatab veganluse eest: müüdid on murdumas!
Facebook / Chef Pete Evans

Meiegi telekanalitel nähtava ülipopulaarse telesaate "My Kitchen Rules" ("Minu köök on parim" - toim.) üks saatejuhtidest Pete Evans on teada-tuntud paleotoitumise propageerija. Küll aga tuleb paljudele üllatusena see, kuivõrd radikaalsed on tema vaated ka paljudes teistes küsimustes.

Näiteks on Evans juba neli aastat pidanud tulist võitlust päikesekaitsekreemide ja veganlusega ning pooldab ka kanepi legaliseerimist. "Peavoolumeedia on juba aastaid pidanud mulle nõiajahti pärast seda, kui väitsin, et päikesekaitsekreemides sisaldub glüfosaat on inimesele tervisele ohtlik. On imeline näha, kuivõrd on asjad muutumas ja müüdid murdumas. Huvitav, mis järgmiseks...," arutleb ta emotsionaalses Facebooki postituses.

"Äkki see, et üha enam inimesi mõistab, et loomsed rasvad ja proteiin on tervislikud. Et päikesepaiste nautimine on tegelikult kasulik. Et kanep legaliseeritakse ja me saame seda edaspidi oma aedades kasvatada. Et veganlus pole pikas perspektiivis jätkusuutlik toitumisviis. Et psühhedeelse toimega taimed võivad aidata emotsionaalsest traumast üle saada. Ma võiks seda nimekirja lõpmatuseni jätkata," fantaseerib ta.