Armastatud telesaadete meeskonnad leidsid viisi, kuidas kohalikele haiglatele toeks olla: see on suisa maagiline laadung


Armastatud telesaadete meeskonnad leidsid viisi, kuidas kohalikele haiglatele toeks olla: see on suisa maagiline laadung
Foto: Scanpix

Koroonaviiruse tõttu kipub haiglatel üle terve maailma tööks vajalikest tarvikutest puudus tekkima. Mitmed maailmakuulsad telesaated on otsustanud koroona leviku takistamisele ka oma panuse anda.

Lisaks haiglatele on meditsiinitarvikuid omale varunud ka mitmed telesaated, mille tegevus toimub kas haiglas või näiteks tuletõrjedepoos, vahendab Mirror. Kuna aga praeguses olukorras on esmatähtis lasta päris arstidel töötada, siis on mitmed draamasarjade meeskonnad otsustanud oma varud hoopis haiglatele anda.

Nii "Grey anatoomia", "Depoo 19" kui ka "Resident" meeskonnad teatasid, et on oma tarvikute varud haiglatele kasutamiseks andnud.

"Grey anatoomia" ja "Depoo 19" produtsent Krista Vernoff avalikustas hiljutises intervjuus, et tänu tuletõrjedepoost rääkivale draamasarjale on nende kätte kogunenud omajagu tarvikuid, mis praegu ka päriselt hädavajalikud võivad olla. Seetõttu oli meeskonnal võimalik kohalikule tuletõrjedepoole toetuseks anda 300 N95 näomaski. "Nad olid tohutult tänulikud. "Grey anatoomias" on meil varu kinnastest ja operatsioonikitlitest, mille samuti ära anname."

Telesaate "Resident" meeskond viis kastidesse kogutud varustuse Atlantas asuvasse Grady haiglasse. Sellest jagas armsat pilti seal arstina töötav Karen Law. Arst kirjutas postituse juures, et kuigi ta oli just residentidele südamele pannud, et maagilisi lahendusi ei ole olemas, siis ta eksis. "Ometi see maagiline laadung ikkagi saabus."

Koroonaviirus COVID-19

 • Inimesed, kes kahtlustavad nakatumist koroonaviirusega, peaksid võtma ühendust oma perearstiga, küsima nõu perearsti nõuandeliinilt 1220 (välismaalt +372 634 6630) või koroonaviirusega seotud küsimuste jaoks loodud numbril 1247 või vajadusel kutsuma kiirabi, helistades hädaabinumbril 112.
 • Olulised telefoninumbrid:
  • 1247 – Käitumisjuhised eriolukorras toimetulekuks ja koroonaviirusega seotud küsimustes (24h, tasuta)
  • 1220 – Perearsti nõuandetelefon eesti ja vene keeles, pakub meditsiinialaseid nõuandeid ja konsultatsiooni (24h, tasuta)
  • 53 01 9999 – Välisministeeriumi konsulaarinfo, kui oled välismaal hätta jäänud (24h)
  • 112 – Hädaabinumber kiirabi, pääste ja politsei kutsumiseks (24h, tasuta)
 • COVID-19 sümptomid on sarnased gripi sümptomitele. Viiruse levinumad sümptomid on köha, palavik ja hingamisraskused.
 • Parim kaitse nakkushaiguse leviku vastu on käte pesemine ja inimestega kontaktist hoidumine.
 • Valitsus kehtestas viiruse kiire leviku tõttu 1. maini eriolukorra. Loe lähemalt, mida see kaasa toob!
 • Pärast välismaalt naasmist peavad nii Eesti elanikud kui ka välisriigi kodanikud olema kaks nädalat isolatsioonis. Loe lähemalt Välisministeeriumi kodulehelt!
 • Loe lähemalt koroonaviirusest Terviseameti kodulehelt!