Asi on ametlik: Žanna Friske raviks annetatud miljonid kuulutati kadunuks

 (41)
Žanna Friske
Žanna FriskeFoto: Evgenya Novozhenina, RIA Novosti

Läinud juunis vähki surnud Vene saatejuhi ja lauljatari Žanna Friske ravi toetuseks annetatud 25 miljonist rublast, mis kanti otse naise pangaarvele, on suurem osa jäljetult kadunud. Toetust hallanud Rusfond andis asjale ametliku uurimiskäigu, kuulutades raha röövituks, kirjutab PBK.

Rusfond kinnitab, et kuna Vene seaduste järgi ei saa fond raha enda kontol üle aasta hoida, siis kanti 2014. aasta oktoobris naise raviks televisiooni abil kokku kogutud 70 miljonist rublast Friske arvele 25 miljonit rubla, mis olid hetkel veel kulutamata (32 miljonit annetati summast vähihaigetele lastele ja 11 miljonit oli kulunud naise enda ravile). Iga kulutatud rubla kohta pidanuks ta fondile aru andma, kuid tšekke on siiani suudetud esitada vaid 4,12 miljoni kasutamise kohta Friske vanemate poolt. Ülejäänud raha kasutamise kohta selgitusi antud ei ole.

Rusfondi Uurimiskomiteele tehtud avalduses ei välistata, et raha võidi naise kontolt mõnele teisele arvele üle kanda.

Friske pärijateks on tema vanemad ning poeg Platon, kelle esindaja on lauljatari elukaaslane Dmitri Šepelev, kellelt Rusfond hiljuti ülejäänud 21 miljoni kasutamise kohta aru päris, vastust saamata. Tähtaeg arvete klaarimiseks kukkus detsembris.

Friske lähedased on asunud raha kulutamises näpuga näitama teineteise poole ning ilmselt läheb peagi ka koledaks kohtuasjaks.

Rannap Roostevaba maailm