Auhinnatseremoonia jätab külmaks? Nobeli komitee: Bob Dylan ignoreerib meid!

 (2)
Auhinnatseremoonia jätab külmaks? Nobeli komitee: Bob Dylan ignoreerib meid!
Foto: AP

Möödunud nädalal kuulutati Bob Dylan Nobeli kirjanduspreemia laureaadiks "uute poeetiliste väljendusviiside loomise eest Ameerika laulutraditsioonis", ent jätkuvalt pole teada, kas legendaarne muusik väisab ka peagi toimuvat auhinnatseremoonit.

Traditsiooni kohaselt kutsutakse kõik Nobeli preemia võitjad 10. detsembril Stockholmis toimuvale banketile, kus antakse üle Nobeli medal, diplom ja Rootsi kuninga poolt allkirjastatud sertifikaat. Nobeli komitee ei tea, kas Dylan tseremooniat väisab, sest väidetavalt eirab mees nende kirju ja telefonikõnesid, vahendab Pitchfork.

Komitee ametlik sekretär Sara Danius, kes Dylani võidu ka välja kuulutas, sõnas riiklikule raadiole: "Hetkel ei tee me midagi. Olen helistanud ja saatnud tema lähikondlastele e-kirju ning pälvinud väga sõbralikke vastuseid. Sellest praeguseks piisab." Hoolimata muusiku vaikimisest, pole Sara mures ja usub, et Dylan tuleb tseremooniale siiski kohale.

Danius kinnitas, et isegi, kui laulukirjutaga Stockholmi kohale ei sõida, jääb kirjanduspreemia siiski talle: "Kui ta ei taha tulla, siis ta ei tule. See saab olema igal juhul suur pidu ja au kuulub talle."