Bändikaaslase ja mänedžeri surma üle elanud Noorkuu laulja Martti Meumers: See ei olnuks Virgo soov, et tema lahkumisega bänd seisma jääks

 (1)
Noorkuu ETV Live 32
Noorkuu ETV Live 32

Ansambel Noorkuu on läbi oma tegutsemisaja üle elanud mitmed valusad perioodid, ent on sellest hoolimata suutnud jalgadega maa peale jääda ning poisid tegutsevad tänaseni.

1998. aastal raputas bändi mänedžer Margus Turu surm, 2012. aasta suvi nägi traagilist lõppu laulja Virgo Tuliti elule. Martti Meumers rääkis Õhtulehele, kuidas on grupi liikmed rasketest aegadest hoolimata suutnud eluga edasi minna- Virgo fataalne kukkumine lõi segi kõik senised ansambli plaanid ning algul ei teatud, kas vanaviisi jätkata on üldse mõtet.
"See ei olnuks Virgo soov, et tema lahkumisega bänd seisma jääks ja kõik lakkaks olemast. Tema soov olnuks kindlasti see, et saaksime jätkata, ning siis oleks tal seal üleval ka rahulik, et tema töö sai siin tehtud, aga teised lähevad edasi. See mõte jäi tookord peale," selgitas laulja. Alguses prooviti edasi minna neljaliikmelisena: "hakkasime proove tegema ja leidsime, et see, mis välja tuleb, on nõme. Et see kõik ei kõla neljakesi nii hästi," põhjendas Meumers aluseid uue liikme Märt Murriku koosseisu võtmisel.

Täispika intervjuu leiad Õhtulehest