Carmen Kass maksab 80 miljonit krooni

 (76)
Carmen Kass
Star Max/Scanpix

Carmen Kass on maailma modellide turuväärtuse edetabelis tulusal 15. kohal ning tema väärtus on 80 miljonit krooni, selgus Saksa turunduskonsultatsioonifirma pingereast.

Saksa mainekas turu-uuringufirma seadis juuli alguses ritta moeäris kõige kõrgemat hinda küsivad tüdrukud ja hindas nende potentsiaali, kirjutab Eesti Ekspress.

Edetabeli tipus on 21-aastane tšehh Karolina Kurkova, kelle turuväärtus on 670 miljonit krooni. Talle järgnevad 21-aastane Julia Stegner (570 miljonit krooni) ja 32-aastane Heidi Klum (440 miljonit krooni). Edetabelisse mahtusid näiteks ka Natalia Vodianiova, Naomi Campbell, Kate Moss, Claudia Schiffer ja Linda Evangelista.

Hindamisel aluseks võetud meetodi puhul on arvesse võetud modellide turuväärtus, turuimago, turusümpaatia ja turulojaalsus. Lisaks on arvestatud tüdrukute tulusid, kulusid, käibe kasvu ja vanust: mida noorem modell, seda pikema aja jooksul suudab ta modellina töötada ja raha teenida.

Seejuures võib aga märgata, et edetabel on kergelt kiiva Saksamaa poole ja hetkel tunduvalt rohkem kasutatud uutest nägudest, näiteks eestlasest Tiiu Kuigist, on mööda vaadatud.