Deus ex machina! Žanna Friske päranduse üle kaklevad lähedased võivad rahast sootuks ilma jääda

 (11)
Žanna Friske
Žanna FriskeFoto: Evgenya Novozhenina, RIA Novosti

Pärast lauljatar Žanna Friske surma üles kerkinud pärandiprobleem võib saada ootamatult kiire lõpplahenduse — Friske ajukasvaja raviks heategevuslikus korras kogutud miljonitele rubladele on esitanud nõude sedasama korjandust läbi viinud organisatsioon Rusfond, kellel seaduslikult sellele suurem õigus kui paberimajandust kuuma kartulina üksteisele edasi-tagasi veeretavad sugulased ning lesk ja lapse isa Dmitri Šepelev, vahendab vene portaal 7Дней.ру.

Raha koguti toona 70 miljoni rubla jagu, millest 11 miljonit kulutati Ameerika Ühendriikide erakliinikutes raviprotseduuride peale, 34 miljonit annetati Friske palvel erinevatele lastehaiglatele ja 25 miljonit rubla läks sugulaste kasutusse, kes pidid aga Rusfondile pidevalt aru andma, kuidas ja mille jaoks nad raha tarvitavad.

Asjale ongi kiirema käigu andnud murettekitav asjaolu, et fond on saanud ülevaate üksnes 4,5 miljoni rubla kasutusest ja jutud liiguvad, et Šepelev on ülejäänud raha lihtsalt ära kulutanud. Kuna Rusfond on andnud asjadele ametliku käigu, võib Friske sugulaste jaoks kõige hullem stsenaarium välja näha nii, et raha mõistetakse neilt välja.

Rannap Roostevaba maailm