DISAINIKISMA: Ligi 100 000 euroga kasumis Eesti moeloojat süüdistatakse taas plagieerimises

 (106)
Liina Stein
Liina SteinFoto: Vallo Kruuser

Eelmisel aastal puhkenud skandaalile, kus moeloojad Ülle Suurhans-Pohjanheimo ja Kristina Viirpalu süüdistasid oma kolleegi Liina Steini idee varguses, on lisandunud uus peatükk.

Sajaprotsendiliselt Steinile kuuluva Liina Stein OÜ eelmise aasta müügitulu oli võrreldes üle-eelmise aastaga peaaegu poole võrra suurem, üle 200 000 euro, ja kasum ligi 66 000 eurot. Koos varasematel aastatel teenituga seisis Steini ettevõtte kontol eelmise aasta lõpus kasumit ligi 95 000 eurot.

Nüüd juhib Kroonika tähelepanu tõigale, et Liina Steini pitskleidid sarnanevad liialt ühe tuntud moemaja kleitidele.

Loe lugu Kroonikast!

Malaisast pärit disainer Han Chong, kes peitub brändi Self-Portrait taha, valmistas omapärase lõikega pitsist kleite juba ammu. Nüüd on sarnane kleit ilmunud ka Steini kollektsiooni, väikeste mustade kleitide alajaotusesse.

Self-Portrait kleit:

Kuvatõmmis, self-portraid.com
Seotud lood:

Liina Steini ettevõtte juht Sven Roosna kommenteerib olukorda Kroonikale nõnda: "Kui hoolega otsida, võib viidatud toodetes mõningaid sarnasusi leida. Nii nagu maailmas on sadu tuhandeid versioone väikesest mustast kokteilikleidist või kaamelivillasest beežist mantlist, on maailmas tehtud sadu tuhandeid erinevaid pitskleite, millest enamike puhul võib mõne teise kleidiga kindlasti sarnasusi leida."

Liina Steini kleit:

Kuvatõmmis, liinastein.com