Eagles of Death Metali bändiliikmed visati taasavatud Bataclani kontserdimajast välja

 (4)
Eagles of Death Metal
Eagles of Death MetalFoto: Owen Sweeney, AP

Aasta on möödunud traagilistest sündmustest Pariisis Bataclani teatris, mil Eagles of Death Metali kontserdi lõpetas Islamiriigi poolt vastutuse võtnud terrorijõuk, röövides elu üheksakümnelt inimeselt. Eile taasavati kontserdimaja uksed, ent bänd, kes pääses 12 kuud tagasi eluga, jäeti ukse taha.

13. novembril Pariisis toimunud austussündmusel aasta eest hukkunutele figureeris aukohal armastatud muusik Sting, kes pidas külalistele liigutava prantsuskeelse kõne, millele järgnes emotsionaalne kontsert. Ürituselt olid puudu aga ansambli liikmed, keda aasta tagasi samma paika kuulama koguneti. Eagles of Death Metali ninamees Jesse Hughes ning üks tema bändikaaslastest saadeti eile Bataclani teatri uksel tuldud teed tagasi, kirjutab NME.

Märtsis väitis Hughes intervjuus, et mitu kontserdil töötama pidanud turvameest jätsid saatuslikul päeval ilmumata. "Austades politseid, kellel on juhtumi uurimine endiselt pooleli, ei hakka ma mingeid väiteid esitama, aga tundub, nagu nende tulemata jätmisel oli mingi kindel põhjus..." Vihjas laulja Bataclani töötajate osalusse traagiliste sündmuste toimepanekus.

Bataclani kaasomanik Jules Frutos avaldas Pitchforkile, et viskas taasavamiskontserdile saabunud bändiliikmed majast välja, kuna "on asju, mida ei saa andestada".