Eesti jälle maailmakaardil! Ilmar Taska lööb Londonis laineid

 (4)
ILMAR TASKA
ILMAR TASKAFoto: Ardo Kaljuvee, Ajakirjade Kirjastus/Kroonika

Peagi taas isaks saava Ilmar Taska (65) debüütromaan „Pobeda 1946“, mis on tänaseks ilmunud ka ingliskeelsena, on taas võitnud kübekese tunnustust, mis võib tähendada hordide viisi uusi lugejaid.

Hiljuti valis Londoni kriitik ja kirjanik Charlie Connelly (47) Inglise nädalalehes The New European lugejate rõõmuks välja parimad raamatud suvereisideks ja — „Pobeda 1946“ figureerib nende seas!

„See on tõesti rõõmustav,“ sõnab Ilmar Taska. „See on suur asi, et Eesti raamat leidis soovitamist. Pealegi on The New European üsna suure loetavusega väljaanne.“

Ilmar Taska romaan on ilmunud veel ka saksa, vene, taani, soome ja leedu keeles. Tõenäoliselt järgmise aasta alguses näeb Pobeda ilmavalgust lätikeelsena. Praegu vastabki Taska läti tõlkija täpsustavatele küsimustele. „Näiteks uuris ta, kas romaani üks tegelasi, kasvataja, on nais- või meessoost tegelane,“ seletab Taska. „Eesti keel on unisex, moodne keel, nii et tõlkijatel on vahest raske aru saada, kas tegemist on mees- või naissooga.“

See on aga juba teada, et Ilmar Taska ja Hille Karm ootavad kaksikuid, kellest üks on tüdruk ja teine poiss.

Nägemaks, missuguses uhkes ja luksuslikus Toompea korteris Ilmar Taska pisipere kasvama hakkab, loe ja vaata pilte Kroonika Kodu-erist!

Rannap Roostevaba maailm