Eestis sündinud Stefan tundis end koolis võõrana: ma ei saanud aru "Võsarepor­teri" naljadest – minu kodus seda saadet ei jälgitud!

 (12)
Stefan Airapetjan
Stefan AirapetjanFoto: Jassu Hertsmann, Kroonika

Viljandis sündinud, kuid Armeenia juurtega laulja Stefan tunnistab selle nädala Kroonikas, et vaatamata sellele, et ta on terve elu Eestis elanud, siis ta on end alati võõrana tundnud.

"Eriti teravalt tajusin seda Pronkssõduri kriisi ajal. Olin siis üheksa-aastane, kui pinge eestlaste ja venelaste vahel teravaks läks. Ma ei tundnud end omana. Pronks­sõduri kriis lahenes, aga suhtumine mittepõlistesse eestlastesse on alles," meenutab 22-aastane laulja oma lapsepõlve.

Stefan kirjeldab, kuid kodust inforuumi mõjutasid vanemad. "Meie kodus vaadati vene-armeenia telesaateid ja minu kodune keel ei olnud eesti keel. Lapsepõlves käisin kogu aeg Armeenias, et olla seotud oma vanavanemate ja sugulastega," ütleb ta.

Kuid see tähendas, et ta ei saanud aru koolikaaslaste naljadest. "Mul ei tekkinud koolikaaslastega ühiseid teemasid, sest ma ei saanud näiteks aru "Võsarepor­teri" naljadest – minu kodus seda saadet ei jälgitud. Ma ei saanud kaaslastega rääkida sellest, millist nalja teeb telekas näiteks Kristjan Jõekalda. See läks minust mööda."

Loe edasi siit.

Rannap Roostevaba maailm