EKRE liidri abikaasa Helle-Moonika Helme vastastest: mul on neist lausa kahju

 (151)
Helle-Moonika Helme
Helle-Moonika HelmeFoto: Tiit Blaat

Katrin Lust sisenes tänasest ka podcastide maailma ja esimeses saates on tema avameelseks vestluskaaslaseks EKRE liidri abikaasa Helle-Moonika Helme. Muude teemade seas tunnistab Lust näiteks seda, et teda hämmastab, kuidas kardetakse, mida uus valitsus suudab korda saata ning väidab seejuures, et mingisugust drastilist pööret ei ole seni ühegi valitsusega tulnud.

Seetõttu küsib Lust Helmelt, mida arvab too sellest, kui hirmutatakse, et uus valitsus viib meid katastroofi äärele.

"No ma ei tea, inimesed on end lihtsalt kuidagi kohutavalt üles kütnud ja loonud iseendale mingisuguse pildi ja siis elavad selles. Loonud endale tondid ja kollid ja hirmud, usuvad seda, sest reaalset tõestust ju ei ole. Kütavad üksteist üles ja siis sealt tulevadki kõik sellised jutud," möönab Moonika. "Kui ma loen ka sotsiaalmeediast, sest ma ei ela ju mingis kajakambris ja minuni jõuavad ka need teise poole seisukohad, siis mul langevad käed sülle ja ma mõtlen, et oh, te vaesekesed küll. Mul on neist lausa kahju, sest nad püherdavad mingisugustes arvamustes ja on kohutavas paanikas ega saagi sellest välja."

Proua Helme tunnistab, et nad on Mardiga kaigaste kodaratesse loopimisega juba ära harjunud. "Selline peksmine ja igapäevane tampimine teeb sind mingil määral tuimaks," räägib ta. "Need algusajad olid kõige raskemad. Siis, kui ei teadnud, miks need asjad nii on ja kuidas need lahenevad. Praegu on selge, et kui sellised rünnakud tulevad, siis see kõik on ajutine. See tuleb ja läheb."

Täispikana saab Katrin Lusti podcasti kuulata SIIT.

Rannap Roostevaba maailm