Elina Netšajeva: eliitkool murrab või kasvatab, teist korda sellist teekonda läbida ei tahaks

 (1)
Elina Netšajeva
Elina NetšajevaFoto: Ardo Kaljuvee

Värskes Kroonikas räägib oma elust ja tegemistest pikas intervjuus Eesti Laulu saatejuhina üles astunud ooperilauljatar Elina Netšajeva.

„Aja möödudes meenutan Prantsuse Lütseumi positiivsete tunnetega ja olen hea hariduse eest tänulik, kuid pärast kooli lõpetamist nägin õudusunenägusid. Ärkasin pisarates, hüsteeriliselt nuttes. Need unenäod kummitasid mind mitu aastat,“ räägib ooperilaulja Elina Netšajeva.

Elina ütleb, et ei tea vist ühtegi inimest, kelle jaoks oleks seal õppimine olnud kerge. Teist korda ta sellist teekonda läbida ei tahaks. Seal olevat olnud ränkraske, kuid samas annab Elina õpetajatele au – ta sai fantastilise hariduse. Elina lausub, et kui tavalistes koolides lapsed jooksevad ja mängivad vahetundide ajal, siis nemad jalutasid koridoris, mille seintel olid kuulsate maalikunstnike reproduktsioonid infosiltidega. Nad vaatasid pilte ja jätsid nende kohta lisatud teksti meelde. Ükskõik mis päeval võis tundi astuda õpetaja kunstitestidega ja kontrollida õpilaste teadmisi. Elina lisab, et ta ei hakka laskuma detailidesse, kuidas nad Prantsuse revolutsiooni fakte tuupisid. Ta oskaks ilmselt ka une pealt iga detaili isegi praegu meenutada.

Loe pikka intervjuud Elina Netšajevaga selle nädala Kroonikast.

Värskes Kroonikas veel:
*Kaja Kallas kukkus 40. sünnipäeva hommikul põlved ja küünarnukid katki
*Hambad ristis edasi! Artur Rehi okkaline tee Hollywoodi
*Üllatus! Piret Kalda ja Rita Rätsepp on hõimlased
*Tiit Pruuli ostis Käsmu häärberi
*Kristina Viirpalu loomingut hakati müüma New Yorgis

Lisaks palju muud intrigeerivat ja põnevat!

Rannap Roostevaba maailm