Emmed närvis! Mallukas lasi oma 5-aastase tütre juukseid värvida: laps saab, mis laps tahab! Ega ma talle siis tätoveeringut teinud

 (248)
Emmed närvis! Mallukas lasi oma 5-aastase tütre juukseid värvida: laps saab, mis laps tahab! Ega ma talle siis tätoveeringut teinud
Erakogu

Eesti tuntuima blogija Malluka ehk Mariann Treimanni veebruarikuu on alanud õige kriitikarohkelt — mõned päevad tagasi lasi ta professionaalsel juuksuril värvida tumedaks oma 5-aastase tütre Mari Johanna juuksed, misjärel tema sotsiaalmeedia kommentaarium plahvatas emmede pahameelest, kes kooris mõistsid hukka asjaolu, et nii väikesele lapsele sääraseid iluprotseduure tehakse.

"Võib-olla tuleb endal teil hala peale, kui mõni naha või juustekahjustus ilmneb. Kõik asjad ei sobi lastele kasutamiseks, nii eetilisest, tervise ja lapse psühholoogilise tervise seisukohast. Põhjuseid on palju, miks mitte seda teha!" kurjustas üks ema, kellele sekundeeris teine, lisades, et kaugel need võltsküüned ja ripsmedki on. "Asi pole ju selles, kas värv juukseid rikub, vaid selles, et see tahes-tahtmata imendub läbi peanaha ka organismi! Kas on ikka nii väiksele lapsele seda keemiat vaja?" küsis kolmas. Ja need on vaid mõned näited Malluka vastu suunatud kriitikast.

Populaarne blogija ise on fännide negatiivsest reaktsioonist üllatunud ning on sellele pühendanud lausa mitu blogipostitust, millest üks on pealkirjastatud "Laske elada, jumala eest" ning teine keskendub teemale, kui vanadel lastel tohib juukseid värvida. "Tundub, et ma olen enda teadmata teiste laste juukseid värvinud, et niimoodi kemplema kukutakse," vastab ta sotsiaalmeedia pahameeletormile. "Ära sa tee siis jumala eest, on ikka viitsimist halada siin, nagu ma oleks talle lasknud näkku tätoveeringu teha," lisab Mallukas, kinnitades ühtlasi, et on Maril tegelikult juba kolm korda juukseid värvinud ning kui laps tahab, siis laps saab.

Kallis lugeja, kas nõustud pigem Malluka või kritiseerijatega?