Epp Kärsin: mind kutsuti saatesse "Suud puhtsaks", kuid üks ministeerium ei lubanud minna

 (16)
Epp Karsin
Epp KarsinFoto: Raul Mee

Seksikoolitaja Epp Kärsin tunnistab, et teda kutsuti ERRi saatesse "Suud puhtaks", kus oli juttu noorte seksuaalkasvatusest, kuid siis helistati ministeeriumist ja öeldi, et ta ei tohiks saates osaleda.

Õhtulehe avaldatud intervjuus tõi Kärsin välja, et ministeerium keelas saatesse minna, sest tal olevat täiskasvanute seksikoolitaja kuvand, kuigi ta ei õpeta inimesi seksima, vaid alustab austusest ja lugupidamisest.

Tänaseks peab ta ennast pigem kogemuskoolitajaks ja vastas ministeeriumile, et läheb keelust hoolimata: "Ma olin nii õnnelik, et mind kutsutakse sellisesse saatesse, kus ma saan jagada enda kogemust ja inimeste tagasisidet."

Kärsin jätkab, et ministeerium jätkas tema piiramist ja soovitas "seksuaaltervise" asemel kasutada sõna "reproduktiivtervis", samuti tõi ministeerium välja, et naisel puudub vastav haridus.

Kärsini meelt ei suudetud küll muuta, kuid sellega ministeerium ei leppinud ja saatesse jäi siiski minemata: "Vahetult enne saadet helistati mulle uuesti, seekord juba telekanalist ja vabandati, et nad ei saa mind saatesse kutsuda, kuna neid on ühe ministeeriumi poolt survestatud."

Pikka intervjuud loe Õhtulehest.