ERRi juhtkond saatis laiali "Prillitoosi" meeskonna, alles jäi vaid assistent. Reet Linna: alustan nullist, hüppan tundmatus kohas vette!

 (28)
Reet Linna
Reet Linna Foto: Rauno Volmar

Eesti tuntumaid saatejuhte Reet Linna tähistab oma 75. sünnipäeva ning olles teletööd teinud juba poolsada aastat ning võitnud ka Kuldmikrofoni ja aasta naissaatejuhi tiitli, teab väga hästi, mis Eesti telemaastikul puudub. Eesti Päevalehe laupäevalehe LP intervjuus tunnistab ta Tiina Kruusile antud avameelses intervjuus, et on saatejuhtide järelkasvu pärast mures.

“Inglismaal ja USA-s on populaarsemad saatejuhid just nimelt eakad, kel on elukogemus ja kõik muu vajalik sinna juurde. Olen Eestis kõigi kanalite vanim saatejuht, kes nägupidi eetris käib,” räägib Linna. “Aga nüüd on nii, et Margit Kilumets on vanaema ja Anu Välba on juba 45, hakkab keskea poole minema. Ja järele tulemas ei paista kedagi! Imetlen Kanal 2 saates „Õhtu!” Piret Laost. Ta on suurepärane! Kena ja tark tüdruk koos — selliseid võiks meil ETV-s olla küll!” kiidab ta.

Lisaks murele järgmise telepõlvkonna pärast iseloomustavat Linna töist argipäeva ka suured muutused, kuna "Prillitoosis" toimus suurem pereheitmine. "Endisest meeskonnast jääb alles ainult assistent. Minu noor toimetaja kolis Norrasse, teine toimetaja Silvia Karro läheb pensionile. Siis otsustas juhtkond terve meeskonna välja vahetada. Alustame uuesti nullist. Hüppan tundmatus kohas vette," tõdeb ta.

Loe edasi LP-st!