Evelin Ilves meenutab äärmiselt üllatavat ettepanekut: see polnud mitte sugugi aasialikult alandlik palve, vaid raudkindel soov

 (40)
Evelin Ilvese fotoshoot
Evelin Ilvese fotoshootFoto: Hendrik Osula

Endine esileedi Evelin Ilves kirjeldab värskes Toidutare kolumnis taas seda, kuidas veereb restoranipidaja eluke ning heidab valgust sellele, milliste veidrate soovidega tal on tulnud kokku puutuda — paar aastat tagasi tuli tema kodurestoranile Lõuna-Koreast esimeseks jõulupühaks broneering.

"Ja nõudlik broneering, mitte sugugi aasialikult alandlik palve, vaid raudkindel soov tulla just sellel päeval, 25ndal detsembril ja koos minuga eestimaiseid jõulutoite teha," meenutab Ilves laekunud nõudlikku palvet. "Too kamp noori inimesi, kes elus esimest korda Euroopat väisasid, olid pesuehtsad toidustilistid ja -fotograafid, kes peamiselt rahvusvaheliste klientide hõrgutisi oma kaasmaalastele isuäratavaks timmisid. Võtsin huviga väljakutse vastu ja otsusest saadik tegeles minu aju aktiivselt iga päev sama teemaga: kuidas valmistada meie jõulutoite nii, et nad ka välismaalasele eriti maitsvad oleksid ning sealjuures veel fotogeenilised ehk siis pildi peal ilusad ja ahvatlevad välja ka näeksid? Tundus esialgu mission impossible...," meenutab Ilves kummalist nõudmist.

Loe edasi Toidutarest!

Rannap Roostevaba maailm