Evelin Ilves reklaamib turistidele oma uut söögikohta kui esileedi kodurestorani

 (266)
Evelin Ilves, Siim Rikker, Evelini köök Roog
Evelin Ilves, Siim Rikker, Evelini köök RoogFoto: Tiit Blaat

Facebooki gruppi “Ajakirjandus- ja reklaamipärleid meilt ja mujalt” postitati pilt Evelin Ilvese Tallinna vanalinnas vastavatud restorani reklaamsildist. Nimelt tekkis suure ringi küsimus, kas president Toomas Hendrik Ilvesega tolle ametiajal lahutada jõudnud restoraniperenaine võib ingliskeelsetes reklaamides nimetada ennast esimeseks leediks.

Teadupärast jääb presidendi ametis olnule tema tiitel igaveseks, ent kas sama tava kehtib ka presidendiprouale? Eriti antud puhul, kus üks president jõudis pidada oma ametiaja jooksul kahte prouat. Emakeeleekspertide sõnul on esimene leedi niikuinii mitteametlik väljend, mistõttu võiks seda iseenesest kasutada igaüks, küsimus on lihtsalt moraalis.

Facebook

Seejuures on oluline on ka märkida, et Laupäevalehele antud intervjuus ütles Evelin Ilves, et on Toomas Hendrik Ilvesega seotu kõrvale pannud: "Ma olen selle teema enda jaoks ära pannud. Kenasti ära pakkinud ilusasse kuldse paberiga pakendisse ja ma ei haruta seda praegu lahti. Sellised elumuutused peavad settima ja ilmselt võtab väga kaua aega, enne kui sa mõistad tervikut ja mingisuguseid läbielatud asju."

Armas lugeja, anna kommentaariumis teada enda arvamusest, kas Evelin võib turistide peibutamiseks end riigi esimeseks leediks nimetada!