Evelin Ilves viis aastat hiljem: aastal 2010 pandi mind tanki ja kogu mu elu pöörati pea peale

 (120)
Katkend raamatust "Kirju"
Arvamusfestival 2015
Evelin IlvesFoto: Ester Vaitmaa

Kanal 2 pani aastal 2010 "telepurki" erinevate tuntud inimeste usutlused tuleviku kohta ning toonasesse intervjueeritavate seltskonda kuulus ka presidendiproua Evelin Ilves, kes nüüdseks on paraku selle positsiooniga hüvasti jätnud ja ühtlasi keeldunud ka järkuintervjuust ühe selle sügise populaarseima saate "5 aastat hiljem" jaoks. (Loe rohkem SIIT).

Televisioonist me Evelini tänavuseid muljeid aastast 2010 ei näe, küll aga saame me neid lugeda naise sel suvel ilmunud raamatust "Kirju", milles Epp Petrone teda tähtsa aastanumbri asjus küsitleb.

Raamat kirjutab, et aastaks 2010 oli Evelin Ilvesest saanud esileedist terviseedendaja ning ta sai plaanitust teistsuguse eneseteostuse. Ta käis ringi, pidas loenguid ja kõnesid, tegeles heategevusega ja oli patroon.

"Ma arvan, et selleks ajaks tunnetasin kogu selle esileedi-elu helgemat poolt. Ma olin ennast leidnud. Vähemalt ise uskusin tollal seda. Ma mäletan, et visiidid, mis sellesse aega sattusid, näiteks Iirimaa riigivisiit ja Hollandi kuninganna külaskäik, olid need, kus ma tundsin, et saan end realiseerida igas mõttes. See oli tohutu uhkus oma riigi üle ja sa said seda esindada, ja sa teadsid, mida ja kuidas teha. See oli hästi-hästi tore. Ülevaid hetki tulvil. Ühelt poolt oli mul oma missioon, teisalt oli juba ka piisavalt kogemust tekkinud, kuidas visiite nii teha, et hästi välja tuleks. Kuidas külalisi käsitleda ja mis moodi oma rolli täita," meenutas Evelin raamatus viie aasta tagust aega.

Seotud lood:

Enda sõnul pandi ta sel aastal aga ka tanki, kui Toomas Hendrik Ilves otsustas teise ametiaja kasuks. "Toomas tegi oma otsuse, et temast võib saada president. Aga kõik see, mis oli olnud meie elu, jäi lihtsalt minule ümber korraldada. Minu ettevõte määrati selle otsusega sisulisele hukule ja kogu mu elu pöörati pea peale. Mina pidin selle taas jalgadele sättima."

Evelin Ilvese täismahus intervjuud ja täpsemaid meenutusi toonase aja kohta saad lugeda raamatust "Kirju", mida saab endale soetada kirjastuse Petrone Print koduleheküljelt.