Evelin Int-Lamboti ennustus 1997. aastal: minust võib veel presidendi proua saada!

 (79)
Evelin Int-Lamboti ennustus 1997. aastal: minust võib veel presidendi proua saada!
Foto: Andres Putting

Värskelt Fookus kirjastuselt ilmunud ja viie autori ühistööna valminud raamat "Toomas Hendrik Ilves. Kikilipsu taga. Presidendi elu lugu.", paljastab lisaks presidendi tööalastele saavutustele paljutki ka tema eraelust.

Huvitava seigana on detailselt lahti kirjutatud ka härra Ilvese ning sel ajal nime Evelin Int-Lambot kandnud praeguse presidendiproua esmakohtumine.

On 30. aprill 1997, volbriöö. Korporatsiooni Filiae Patriae liikmena ei kujuta Tallinnas Eesti Päevalehe turundusjuhina töötav Evelin Int-Lambot ettegi, et ta seda ööd Tartus mööda ei saada. See on aasta kõige suurem pidu - käiakse ühest korporatsioonist teise, lüüakse klaase kokku, pidutsetakse hommikuni.

Evelin ostab endale uue valge kleidi, istub autosse ning sõidab Tartusse, Eesti Üliõpilaste Seltsi ajaloolisesse hoonesse.

Pidu on juba täies hoos. Ka välisminister Toomas Hendrik Ilves on kohal. Mees on silmnähtavalt napsitanud, tema põlvel istub mitmeid näitsikuid ning pole midagi kummalist, et ta kõigiga joviaalselt vestleb. Sealhulgas ka Evelin Int-Lambotiga, kes on ligi 15-aastasest vanusevahest hoolimata mehe eruditsioonist võlutud. Mehest ka - naine tunneb midagi, mis paneb ta pärast tantsu nalja viskama: "Ma tantsisin praegu tulevase Eesti presidendiga, minust võib veel presidendi proua saada!"

Ta tantsib Toomas Hendrik Ilvesega sel ööl veel pikalt, mis on mõneti ebatavaline, sest välisminister pole end kunagi tantsupõradal turvaliselt tundud. Juba paar tantsu on mehe jaoks liiga palju.

Kui nad hommikuvalguses põrandalt ära tulevad, tajuvad mõlemad, et on end kokku tantsinud.

Ei, kallis lugeja, see ei ole muinasjutt, vaid meie presidendipaari esimese kohtumise kirjeldus, muinasjutuliselt kirja panduna trükisoojast raamatust.