Evelyn Sepp taunib rassismi: tõstan käe klaari silmavaate, puhta südame, heliseva hingega usaldava Eesti, mitte valge Eesti eest!

 (103)
Evelyn Sepp
Evelyn SeppFoto: Tanel Meos

Tänane riigipüha on pannud sisukaid mõtteteri vorpima mitmeid poliitikuid ja avaliku elu tegelasi ning paslik on hetkeks võtta aeg maha ka meil, et neisse süveneda. Evelyn Sepp postitas taasiseseisvumismeeleolus Facebooki mõtiskluse, milles taunib nii õelust, rumalust kui ka rassismi:

Ilus päev küsida endalt mõned olulised küsimused: näiteks, et mis on Eesti? Vastaks, et kõik meie kokku, s.t. eelkõige inimesed. Kui otsustame ise olla tigedad ja väiklased ja kadedad, siis meie ühine Eesti selline ongi. Kes tahab? Mina ei taha! Õelutsemine, destruktiivne rumalus, väiklus on nagu hügieen: kui jätad ikka pesukorrad vahele, kasvab mustusekiht ja muudab su tuimaks kuni hakkad seenetama või lähed kärna ja südamele kasvavad armid. Seega tõstan käe puhta, sõbraliku Eesti eest — selge, klaari silmavaate, puhta südame ja heliseva hingega usaldava Eesti, mitte valge Eesti eest! Ärgem tootkem enam mõttelist ja emotsionaalset prahti, armsad inimesed. Ja hoidkem ikka kokku!