Filmimees Ivo Felt on korruptsioonisüüdistustest raevus: me oleme teise kategooria mehed. See on nii alatu. Täitsa lõpp!

 (22)
Kuldgloobused 2015 saabujad. Pildil Zaza Urušadze, Lembit Ulfsak ja Ivo Felt.
Kuldgloobused 2015 saabujad. Pildil Zaza Urušadze, Lembit Ulfsak ja Ivo Felt.Foto: DANNY MOLOSHOK, REUTERS

Eesti Vabariigi 100. aastapäeva puhuks korraldatud filmikonkursile järgnenud tüli lasub endiselt musta pilvena filmiprodutsent Ivo Felti ja Allfilmi pea kohal, olles eskaleerunud suisa korruptsioonikahtlustusteks — Eesti Päevalehe laupäevalehele LP antud avameelses intervjuus särtsub Felt vihast, kuna olukord on ta endast täiesti välja viinud.

„Allfilmist lahkunud Piret Tibbo-Hudgins töötab nüüd Eesti filmi instituudis ning see nagu annaks põhjust kõiksugu süüdistusteks!" paugub ta. "Miskipärast on Eestis kombeks arvata, et eelkõige ei käitu inimesed sellistes situatsioonides ausalt. Miks see nii on, on laiema arutelu teema. Väide, et ei ole võimalik, et korruptsiooni ei ole, kui eraettevõttest läheb inimene riigiasutusse tööle – kas nii rikutud me siis olemegi? Olgu kuidas on, no meie puhul, kurat, ei ole. Me oleme teise kategooria mehed. See on nii alatu süüdistus. Täitsa lõpp!” läheb Felt hoogu.

Ta tunnistab ka, et kõnealune vaidlus on hetkel käsil olevate filmide tegemise protsessi suurel määral pidurdanud. „Me peaksime praegu juba filmi „Tõde ja õigus” jaoks ohakat külvama, et saaksime filmivõteteks põllud, nagu nad vanasti olid. Peame vaatama, kust leiaksime sobivad masajad lehmad ja…”Felt on silmanähtavalt häiritud. „Meid süüdistatakse korruptsioonis, saad sa aru!”

Loe edasi värskest LP'st!