FOTOD ja VIDEO: Kunstnikust endine allilmaliider Nikolai Bleskov rabas Edgar Savisaart sünnipäeval kingitusega

 (26)

Eile 67-aastaseks saanud Edgar Savisaare sünnipäeva, mis tänavu peeti maha tagasihoidlikult Ülemiste Füsioarti keskuse bürooruumides, väisasid mitmed enamgi kui "kirevad" kujud. Teiste seas käis keskparteitaadile jõudu-jaksu soovimas hämara minevikuga Nikolai Bleskov.

Kurikuulus mees, kes oma elust poolteist kümnendit aastat trellide taga istunud, tegeleb tänapäeval kunstiloomega, rõõmustas endist linnapead spetsiaalse albumiga.

Bleskovi meediaajalugu ulatub juba vabariigi taasiseseisvumisaja esimestesse aastatesse: 1994. aastal vahistas kaitsepolitsei endise poksija Bleskovi kahtlustatuna ühelt Pärnu ärimehelt raha ja väärisesemete röövimises. Mees mõisteti üheksaks aastaks vangi. Türmis hakkas mees maalikunsti harrastama ja korraldas pärast vabanemist mitu näitust. Hiljem vanglast veel sisse-välja käinud mees (kes oli otsapidi sees samas võrgustikus, mis oli seotud Mait Metsamaa mõrva ning Tallinna keskturu maffiaga) jätkas loominguga ning teeb seda tänaseni, olles saanud tiitliks "allilma pensionär".

Vaata tervet galeriid Savisaare sünnipäevalt: