FOTOD JA VIDEO: Sõbrad ja tuttavad jätsid täna Tartus Tarmo Leinatammega hüvasti

 (70)

Möödunud nädalal lahkus meie seast armastatud dirigent ja koomik Tarmo Leinatamm. Täna on sadade tuhandete eestlaste palgeil pisarad, kui Leinatamm saadetakse viimsele teekonnale Vanemuise teatrist.

Tarmo Leinatamm vandus alla raskele haigusele 13. oktoobril olles kõigest 57-aastane. Viimastel aastatel vältis ta avalikkuse tähelepanu. Natuke rohkem, kui aasta tagasi tegi Tarmo viimase otseesinemise televisioonis, kui rääkis enda haigusest ja meeste tervisekontrollide olulisusest.

Leinatamme olid ära tulnud saatma nii sõbrad Kreisiraadiost kui ka näiteks peaminister Rõivas elukaaslasega ja Tallinna linnapea Edgar Savisaar. Lisaks pidas kõne riigikogu aseesimees Laine Randjärv, muusikalise poole pealt pidasid aga Leinatamme meeles Tanja Mihhailova ning Gerli Padar.

Tarmo Leinatamm oli Rahvusooper Estonia dirigent ja Tallinna Filharmoonia direktor. Ta osales mitme ansambli töös, nagu Harmoonikud, Elektra ja ROSTA aknad. Leinatamm on töötanud Kuku raadios ja televisioonis.

Aastatel 2003–2007 oli ta Riigikogu 10. koosseisu liige, alates 2011. aastast ka Riigikogu 12. koosseisu liige.

Seotud lood:

Showmehe pikaajalised kamraadid, Hannes Võrno ja Peeter Oja, meenutavad ERR-ile antud intervjuus parimat sõpra pisarsilmi. 

"Ta oli mu vend, onu, sõber, äripartner, kaastööline ja -teeline," iseloomustab Võrno. "Ta oskas liita, ühendada, siduda, aidata kaasa, edasi viia, anda rütmi... ühesõnaga kõik dirigendi omadused olid tal ka natuuris täiesti olemas," räägib Oja.

Legendaarne telemees Toomas Lepp jääb igaveseks mäletama Tarmo helisevat ja nakkavat naeru. “Ta oli tõeline kultuurisaadik. Kreisiraadio muutus kultuslikuks kohe sündides. See oli kollektiivi töö ja nad kõik kolmekesi sobisid oivaliselt. Hea reaalsusnihe, mis ei jätnud kedagi külmaks," sõnab Lepp.

Tarmo Leinatamm oli ka üks kooseluseaduse eelnõu algatajatest. Kui pärast eelnõu vastuvõtmist tõi rahvas sületäitega lilli Toompea lossi ette, viis Tarmo kolleeg ja sõber Imre Sooäär õied Tarmolegi. 

Sooääre sõnul oli Tarmo Leinatamme käepigistus tugev ja tema vaim selge, kuigi raske haigus oli ta kehast võitu saamas. "Kui näitasin talle pilte lillede merest riigikogu ees tuli talle pisar silma," kirjutas Sooäär Facebookis. "Tal oli raske rääkida, aga ta palus paberit ja pliiatsit, et meiega suhelda."

Sooääre sõnul ei andnud Leinatamm alla, vaid võitles lõpuni huumorimeele ja positiivsusega, saades nii saatuselt paar aastat lisaaega.